Bayram Öncesi Emekli Maaşları Yatırılmadı Haberlerine SGK'dan Önemli Açıklama

SGK emekli maaşlarının bir kısmı bayram öncesinde yatmadı diye yapılan haberler üzerine önemli bir açıklama yaptı. Sosyal Güvenlik Kurumu basın açıklamasında erken ödemeler ile ilgili spekülatif yapıldığını açıkladı.

Bayram Öncesi Emekli Maaşları Yatırılmadı Haberlerine SGK'dan Önemli Açıklama

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK Kurban Bayramı öncesi emekli maaşlarının yatırılmasında bazı aksaklıkların olduğu yönde yapılan haberler üzerine önemli bir açıklama yaptı. 

Emekli maaşları bayram günlerine rastlayan ödemelerin erken ödenmesi konusunda kasıtlı olarak istismar edildiğini ve algı oluşturulmaya çalışıldığı belirtildi. 

Sosyal Sigortalar Yönetmeliği gereğince bayram öncesi cumartesi ve pazar gününe denk gelen ödemeler pazartesi günü birleştirilerek ödendiği ve bu şekilde ödeme yapıldığı hatırlatıldı. 

Kurban Bayramın tatili olan 21 ile 24 Ağustos tarihleri arasında SSK ve Bağkur emeklilerine 18'ine kadar olanlar 17 Ağustos tarihinde, 19 ile 25 Ağustos tarihleri arasında denk gelenler için ise 20 Ağustos tarihinde ödeme yapıldığı aktarıldı. Buna göre toplam 7.652.321 emekliye ödeme gerçekleşti. 

BAYRAM SONRASI EMEKLİ MAAŞI YATIRILACAK;

26 Ağustos tarihine denk gelen emeklilerin ödemeleri 27, 27 ve 28 Ağustos tarihinde denk gelen emekliler ise 27 ve 28 Ağustos tarihlerinde emekli ödemesi alacak. 

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2018, 08:40
YORUM EKLE