Başbakan YILDIRIM Bedelli Askerlik İçin Önemli Açıklama Yaptı!

Başbakan Binali YILDIRIM, bedelli askerlik için önemli bir açıklama yaptı. Veda turlarına devam eden Başbakan Yıldırım bugün katıldığı bir tv programında bedelli için kesin bir çözüm üretileceğini açıkladı.

Başbakan YILDIRIM Bedelli Askerlik İçin Önemli Açıklama Yaptı!

Bedelli askerlik seçim öncesinde ve seçim sonrasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Askerlik çağı geçmesine karşın henüz askerliğini yapmamış olanların bedelli askerlik çıkacak mı sorularını yöneltmeye devam ediyor. En yetkili isimlerden de bir bir açıklamalar devam ediyor. Başbakan Binali Yıldırım bugün yeni bir değerlendirme daha yaptı.

BEDELLİ AÇIKLAMASI!

Yeni hükümetinin 9 temmuz tarihinde açıklanması bekleniyor. Bununla birlikte  bedelli konusuda meclisin ilk görüşeceği konulardan olacak.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha önce yaptığı açıklamalarda konu ile ilgili olarak Milli Savunma Bakanı ve Genel Kurmay Başkanı ile konuşacaklarını daha sonra bir çalışma yapılabielceğini belirtmişti. Başakan Yıldırım katılmış olduğu programda kendisine yöneltilen bedelli askerlik konusundaki sorulara ise "Silahlı Kuvvetler, Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı, hükümet bu konuyu birlikte ele alıp kapsamlı bir çözüm üretilecek mutlaka. getirilecek çözüm daha kapsamlı yapısal bir çözüm. Kalıcı olması lazım. O zaten başladı." dedi. Bedelli askerlik konusunda yol haritasının yeni hükümetin kurulmasından sonra belli olması bekleniyor. Yeni gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2018, 19:47
YORUM EKLE