Bakandan Açıklama: Toplam Vaka Sayısı 98 Oldu! Türkiye!de İlk Ölüm Haberi'de Geldi!

Sağlık bakanlığı az önce canlı yayında bulunduğu açıklamada ilk ölümün gerçekleştirğini belirtti. Aynı zamanda toplam vaka sayısınıda duyurdu.

Bakandan Açıklama: Toplam Vaka Sayısı 98 Oldu! Türkiye!de İlk Ölüm Haberi'de Geldi!

Türkiye Sağlık bakanı olan Fahrettin Koca az önce canlı yayında Türkiye'ye kötü haberi verdi. Fahrettin koca canlı yayında acı haberle başladı.

İLK ÖLÜM GERÇEKLEŞTİ!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bulunduğu açıklamalarda Korona Virüsü sebebi ile ilk ölümün gerçekleştiğini açıkladı. Açıklamalara göre ilk ölüm 89 yaşında erkek olarak bildiridi. Bakan açıklamalarında temasın çin çalışan temaslı olduğunu belirtti. Aynı zamanda üzülerek Allahtan rahmet ve ailesine sabır dilediğini bildirdi.

TOPLAM VAKA SAYISI 98 OLDU!

Fahrettin Koca ilk ölüm haberinden sonra toplam vaka sayısının 98 olduğunu bildirdi. Daha önce 47 olan vaka sayısı bugün itibari ile 51 kişi daha eklenerek toplam vaka sayısının 98 olduğunu bildirdi.

TÜRKİYE VE İTALYA TABLOSU

Sosyal medya üzerinde yapılan açıklamlara göre Türkiyedeki vaka sayısı italya'ya oranla yüksek gidiyor. yapılan analizlerde güne göre italya kıyasla ileride gidiyoruz. Bugün paylaşılan verilere göre, İtalyada 6. gün vaka sayısı 21 iken bizde 47 idi bugün gelen açıklamaya göre ise 98 oldu.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2020, 11:13
YORUM EKLE