Bakan Varank'tan 5 İli İlgilendiren Müjdeli Haber

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yaptığı kamuoyu açıklamasıyla birlikte 5 ili ilgilendiren fabrika projelerinin planlamasının yapıldığı ve fabrika yapımı için gereken finansal fon kaynaklarının da bulunduğu açıkladı.

Bakan Varank'tan 5 İli İlgilendiren Müjdeli Haber

Uzun zamandır birçok ile yapılacak olan fabrika planları kapsamında birçok kişinin aklında soru işarteleri bulunuyordu. Yapıalcak olan fabrikalar hem birçok kişiye iş imkanı sağlarken hem de oluşan yapıyla birlikte şehirlerdeki kalkınma yapısı arttırılmaya yönelik hareketlenme olucaktı. Herkes farklı bir şekilde konuşsa da, kesin açıklama yetkili ağızdan geldi, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varlank yaptığı açıklamada; Türkiye'nin en önemli şehirleri arasında olan İzmir, Gaziantep, Mersin, Konya ve Kayseri illerinde model fabrika tasarımlarının planlandığını ve yapım aşamaları için gereken yeterli fonlarında bulunduğu açıkladı.

2023'DE EN BÜYÜK EKONOMİ FABRİKALARINI BARINDIRAN ÜLKE OLACAĞIZ

Bakan Varank yapmış olduğu açıklamanın devamında ise 2023 yılına kadar pek çok fabrika için planlar oluştururken bu planlarımızı 2023 yılına kadar hayata geçirerek Türkiye olarak en önemli ekonomi ve sanayi ülkelerinden biri olmayı amaçladıklarını belirtti. Bu kategorilerin yanında finansal erişim, beşeri ve sosyal kalkınma konusunda da çalışmaların en iyi yelere geldiğini ve daha da geliştirmeye oynadıklarını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2018, 15:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim oflu
İbrahim oflu - 2 yıl Önce

Mükemmel bir haber bu illerde hiç fabrika yoktu göç veren illere güzel bir çözüm olmuş