Bakan Selçuk Açıkladı! İş Garantili Olacak!

MEB Bakanı Ziya Selçuk eğitim sisteminde meslek liselerin iş garantili ön plana çıkartılacağını açıkladı. Üretim temelli okullar ile meslek liselerinde yeni dönüşüm müjdesi haberimizde..

Bakan Selçuk Açıkladı! İş Garantili Olacak!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin pek çok konuda önemli açıklamalar yaptı. Özellikle eğitim sisteminde çözüm önerileri ve öğretmen atamaları konusunda yaptığı açıklamalarda önemli başlıklar şöyle;

MEB Bakanı Selçuk Mehmet Acet'in sunduğu televizyon programında iş garantili eğitim veren liselerin ön plana çıkacağı açıklaması yaptı. İlk kez gündeme gelen iş garnatisi hangi alanlarda olacağı ve alt yapı hazırlıkları ile ilgili bazı açıklamalar geldi.

İŞ GARANTİLİ LİSELER ÖN PLANDA OLACAK!

Türkiye'de üniversite bitirmek iş bulmak olarak görüldüğünü aktaran Bakan Selçuk bunu değiştirmek istediklerini ve herkesin üniversite bitirmesine gerek kalmadan işe yerleşebileceği liseler açıldığını aktardı. Odtü ve Aselsan ile sürekli çalışmalar yapıldığını belirten Bakan Selçuk, bundan sonraki eğitim sisteminde iş garantili liselerin ön planda olacağını aktardı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk öğretmen atamaları ile ilgilide önemli açıklamalar yaptı. Buna ilişkin gelişmeleri diğer haberlerimizden öğrenebilirsiniz. Gelişmeleri anında haberdar olmak için işin olsa mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

İşin olsa mobil uygulaması

İŞİN OLSA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER