Aralık Ayı İçerisinde 20 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yapmış olduğu açıklama ile birlikte birçok atama bekleyen öğretmeni sevindirecek açıklamalar yaptı. Yapılan açıklamayı sizler için derleyerek tüm detayları haberimizde yansıttık.

Aralık Ayı İçerisinde 20 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak

Eğitim Öğretim Yılının başlamasıyla birlikte birçok öğrenci ve öğretmen okullarına başladı. Okullarına başlayan öğretmenlerin yanı sıra atanamayıp okullarına başlayamayan bir çok öğretmen açıkta kaldı. Bu sorunun çözülmesi için geçtiğimiz haftalarda bir açıklama Milli Eğitim Bakan'ı Ziya Selçuk'tan gelmişti. Yapılan açıklamadan sonra pek bir gelişme yaşanmayarak bugüne kadar bir açıklamada yapılmamıştı. Bugün öğle saatlerinde Milli Eğitim Bakan'I Ziya Selçuk'un yapmış olduğu yeni açıklama ile birlikte açıkta kalan pek çok öğremen için atama işlemlerinin hazırlandığı bu işlemlerin devre girmesi için meclisin açılmasını beklendiğini belirtti. Her şeyin yolunda gittiği taktirde de Aralık ayının sonuna doğru yani 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılının 2. devresinde yeni atamalar ile birlikte eğitim ve öğretime yılına başlayacaklarının açıklmasını yaptı.

BAKAN'IN YAPTIĞI AÇIKLAMA ÖĞRETMENLERİ SEVİNDİRDİ

Atanamayarak açıkta kalan tüm öğretmenleri sevindiricek bir açıklam bugün Milli Eğitim Bakan'ı Ziya Selçuk tarafından yapıldı. Yapılan açıklamaya göre, bu zamana kadar yapılan atama sınırımız 20 bin kişi ile sınırlıydı ardından bu sınırı geçerek 5 bin atamada daha yaptık. Bakanlık görevine şahsen geldikten sonra da Cumhurbaşkanımız ile bu konuyu görüşerek bir 20 bin daha kadrolu atama için bir isteğim oda kabul etti açıklamasını yaparak, öğretmenlere sevindirici haberi verdi. Yapılacak olan yeni 20 bin kişilik öğretmen ataması meclisin açılmasıyla birlikte işleme konularak 2. Yarıyıl için tamamlanacağı bildirildi.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
lara
lara - 1 yıl Önce

memur öğretmenlerde bundan nasiplenir inşAllah