Anne ve Babalara 4 Bin TL Ödeme! Özel Okullara Eğitim Desteği Belli Oldu!

2020 yılına girerken merak edilen konulardan birisi de Özel okul teşvik priminin ne kadar olacağıdır. Resmi Gazetede teşvik ödeneği belli oldu. Detaylar haberdedir.

Anne ve Babalara 4 Bin TL Ödeme! Özel Okullara Eğitim Desteği Belli Oldu!

2019-2020 eğitim ve öğretim yılının sonuna geldiğimiz şu günlerde özellikle öğrenci aileleri tarafından merakla beklenen konuların başında özel okullarda eğitim almak isteyen öğrencilere ödenen teşvik ödeneklerinin ne kadar olacağıydı. Buna göre Resmi Gazetede bugün yayınlanan karar ile ödeneklerin rakamları da belirlendi. İlgili rakamlar ve diğer detaylar ise haberimizin devamında yer alıyor.

Özel Meslekî ve Teknik Liselerine Ne Kadar Ödenecek?

Resmi Gazete’de yayınlanan kararda “Kanun kapsamında organize sanayi bölgeleri dışında açılan özel meslekî ve teknik liselerinin Tablo-1’de yer alan, alan/dallarında öğrenim gören Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı her bir öğrenciye verilecek eğitim ve öğretim desteği tutarları; 9 uncu sınıflar için aynı, 10, 11 ve 12’nci sınıflarda ise alanlara göre ayrı ayrı olmak üzere belirlenmiştir.” İbaresine göre eğitim alanları ve tutarları şu şekildedir:

Bunun yanı sıra organize sanayi bölgelerinde açılan özel her türdeki mesleki ve teknik liselerine ödenecek olan tutarlar ise Tablo-2’de yer almaktadır.

Şartlar Neler?

İlgili Resmi Gazete kararında Her bir öğrenci için verilecek eğitim ve öğretim desteği süresinin okulun öğretim süresini aşmaması, nakil yoluyla gelen öğrenciler için ise okulun kalan öğretim süresinden fazla olmaması, öğrencinin, o eğitim ve öğretim yılının başlamasından en geç otuz gün içerisinde okula kaydının veya eğitim ve öğretim desteği yapılan okullar dışındaki okullardan naklinin yapılmış olması, öğrencinin okula devam ediyor olması, organize sanayi bölgesi dışında açılacak özel meslekî ve teknik Anadolu liselerinde okulun açıldığı il veya ilçe nüfusunun 20.000 ve üzerinde olması şartları aranmakta olup tüm şartlar şu şekildedir:

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2019, 16:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali firtina
Ali firtina - 2 yıl Önce

paramız yok diye devlet okuluna göndernce cezaya mı tabii oluyorz.parasi var ki özele gönderyor.sen niye ona yardım ediyorsun ki.Yokluktan okula bile gidemeyen var.ben asgari ücretle çalışıyorum çocuğum pansiyonda kalıyor ve her ay 300 tl ödüyorum.

Gökhan Dirik
Gökhan Dirik - 2 yıl Önce

Özel okul teşviği neden okul a ödeniyor..bir yıl oldu özel okul dan teşviği alamıyorum... Binlerce böyle insan var . Neden hala devlet bu okullara yatiriyorrrr. Niye bizim adimiza hesabımıza yatmıyor..okullar batıyor kapanıyor.