Ankara Valiliği Ekmek Zammı ile İlgili Önemli Açıklama Yaptı

Geçtiğimiz günlerde Ankara ili sınırları içerisinde ekmeklere gelen zammı İşin Olsa haber ekibi sayesinde öğrenmiştiniz. Ekmeklere gelen yüzde 25'lik zammı Ticaret Bakanlığı devreye girerek durdurmuştu, bakanlığın devreye girmesiyle birlikte tekrardan değerlendirmeye alınan zam ile ilgili Ankara Valiliği açıklamalarda bulundu.

Ankara Valiliği Ekmek Zammı ile İlgili Önemli Açıklama Yaptı

Ankara Valiliği ile Ankara Esnar ve Sanatkarlar Odası Birliği temsilcileri tarafından değerlendirilen konu açıklığa kavuştu. Valilik yetkilileri ve Sanatkarlar Odası Birliği yetkililerin arasında geçen karşılıklı konuşmalar neticesinde yapılan zammın iptal olduğu ve eski tarife üzerinden ekmek satışının devam edileceği açıklandı.

ZAM İPTAL OLDU

Ankara Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin 25 Eylül 2018 tarihi içerisinde ekmek fiyatların tarifesinin değiştirilmesine ilişkin kararını 5362 sayılı yasa kararına göre dayandırdığını ve Ankara Valiliği ile Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği temsilcileri arasında olan diyaloglar sonucunda 1 Ekim 2018 tarihinde gerçekleşen yüzde 25'lik zamdan geri dönüldüğü açıklandı. Valilik tarafından yayımlanan karar sonrası zam iptal edilerek ekmekler eski fiyatı olan 1 TL üzerinden satılmaya devam etti.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2018, 14:16
YORUM EKLE