Almanya, Rusya, Japonya, İngiltere Yabancı İşçi Alımı Yapacak!

Türkiye'den yabancı işçi alımı ile gündeme gelen Almanya firmasını OBM'ye yoğun bir başvuru trafiği yaşandı. Son günlerde bir çok ülke yabancı işçi alımı kararı aldı. Bu ülkeler arasında Japonya, İngiltere, Rusya'da bulunuyor. Bir çoğu Türkiye'den başvuru imkanı olacak. İşte detaylar..

Almanya, Rusya, Japonya, İngiltere Yabancı İşçi Alımı Yapacak!

Yabancı işçi alımları yapılacak!

Son günlerde yabancı ülkeler bir bir yabancı işçi alımları yapılacağını duyurdu. Türkiye'den de başvuru yapılabilecek olan işçi personel alımlarında en az 3 Bin Euro maaş verilecek. 

ALMANYA İŞÇİ ALIMI

Geçtiğimiz günlerde Almanya'da Bakanlar kurulunda alınan karar ile Avrupa birliği ülkeleri dışındaki ülkelerden yabancı işçi alımı yapılacağı açıklandı. Almanya'da faaliyet gösteren bir firma olan OBM'nin şirket yöneticisi Osman Taş geçtiğimiz günlerde Almanya'ya alım yapılacak olan meslekleri açıkladı. 2019 yılında 10 bin işçi götürmeyi hedeflediklerini aktaran Osman taş, maaşların 3 bin Euro'dan başlayacağını belirtti. 

JAPONYA, RUSYA, İNGİLTERE'DE AÇIKLADI! 

Japonya Hükümetinden de önemli bir karar çıktı. Japonya 345 Bin yabancı işçi istihdam edecek. Hasta bakıcılığı, resteorant sektörlerinde temizlik, inşaat alanlarında tecrübeli yada tecrübesiz personel açığının giderilmesi için yabancı işçi istihdamı sağlayacak. Nitelikli personeller 5 yıl vize alabilecekler ve aileleri ile birlikte ikamet edebilecekler. 

Rusya işçi alımı için açıklama yapan Rusya Devle Başkanı Putin, Türkiye'den vizelerin kaldırılacağını açıkladı. Hükümet yetkililerinden yapılan açıklamalarda 144 bin 583 işçi ihtiyacının olduğu belirtildi. Rusya’da sibirya'nın gücü projesinde devam eden inşaatın tamamlanmasında görevlendirilecek olan personeller için alımlar yapılacak.  İngiltere'de tecrübe zorunluluğu olmadan temizlik yaşlı bakımı alanlarında personel istihdamı sağlayacak.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2018, 15:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Eren Keleş
Eren Keleş - 2 yıl Önce

Hangi siteye girip form doldurucaz acaba

Ersel ÜNLÜ
Ersel ÜNLÜ - 2 yıl Önce

Ingiltere için gerekenler neler ve nasıl başvuru yapabiliriz?

Dilmen öget
Dilmen öget - 2 yıl Önce

Nasıl başvuru yapacaz acıklarmısınız lütfen yardımcı olun işe çok ihtiyaç ım var

Reyyan Kürekçi
Reyyan Kürekçi - 2 yıl Önce

Başvurular nereye ve ne zaman yapılıyor.