Almanya Başbakanı Merkel Koronovirüsten Karantinaya Alındı!

Koronavirüs Almanya'yı derinden etkiledi. Son olarak Almanya Başbakanı Merkel'in kendini Karantina altına aldığı açıklandı. Angela Merkel neden karantina altına alındı. Durumu nasıl? haberimizde

Almanya Başbakanı Merkel Koronovirüsten Karantinaya Alındı!

Dünya ülkelerinden Koronavirüs ile mücadele haberleri gelmeye devam ederken, Almanya'da Başbakan Angela Merkel'in Karantina altına alındığı açıklandı. Merkel neden karantina altına alındı. Sağlık durumu nedir? Tüm bunların cevapları da belli odu. Buna göre hükümet sözcüsünden bir açıklama yapıldı.

MERKEL KARANTİNAYA ALINDI;

Steffen Seibert geçtiğimiz günlerde zatüre aşısı olduğu ifade edildi. Koruyucu amaçlı yapılan aşı doktorunun daha sonraki Koronavirüs testlerini pozitif çıkması sonucunda Merkel'in yeni haberi olduğunu haberdar olur olmaz evinde karantina altına alındığı ifade edildi.

ALMANYA’DA SON DURUM;

Ayrıca Başbakan'ın yakın çevresinden ve çalışma arkadaşlarına da Koronavirüs testi yapılacağı ifade edildi. Almanya’da vaka sayısı ve ölüm sayısı önceki günlerde 15 bin 439 olarak açıklandı. Bu vakalardan 44 kişi yaşama veda etti. Enfekte olan kişi sayısı artışta olan ülkelerden olan Almanya’da fabrika, okul gibi toplu yaşam alanlarını geçici süreli olarak kapattığını duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2020, 23:06
YORUM EKLE