Aile Bakanından Nafaka İle İlgili Açıklama Geldi

Geçtiğimiz günlerde Adalet Bakanı nafaka ile ilgili bir açıklama yapmıştı. Şimdi de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya nafaka ile ilgili bir açıklama da bulundu. Peki Aile Bakanı yaptığı açıklamalarda nelere yer verdi? Yaptığı açıklamaların detaylarında neler yer alıyordu? Haberimizin devamında detayları bulabilirsiniz.

Aile Bakanından Nafaka İle İlgili Açıklama Geldi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya nafaka ile ilgili bir açıklama yaptı. Geçtiğimiz günlerde de Adalet Bakanı Abdulhamit Gül nafaka ile ilgili bir açıklamada bulunmuştu. Bakan Fatma Betül Sayan Kaya'nın nafaka ile ilgili açıklamasında ki satır başlıkları ise şu şekilde oldu: Nafaka ile ilgili çalıştıklarını söyleyen Bakan er iki tarafında mağdur olmadan bu işi çözmek için çalıştıklarını ifade etti. Peki Bakanın açıklamalarının detaylarında neler vardı?

İŞTE DETAYLAR

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya nafaka ile ilgili çalışma yaptıklarını her iki tarafından mağdur olmadan her iki tarafından memnun kalacağı bir sistem hazırlamak için çalıştıklarını ifade etti. Bu yaptıkları çalışmanın Adalet Bakanlığı ile ortaklaşa yürütüldüğünü söyleyen Bakan Fatma Betül Sayan Kaya hem kadınları mağdur etmeyeceklerini hem de erkekleri mağdur etmeyecekleri bir sistem üzerinde durduklarını belirtti. Boşanma süreçlerinde Bakanlıklarınca aile danışma hizmeti verdiklerini söyleyen Bakan Fatma Betül Sayan Kaya çiftlerin mutlaka bu hizmeti almalarını istediğini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE