Ağızımızın Tadı Kaçtı: Çaya Bir Zam Daha Geldi

Haziran ayında yüzde 15 zam koyulan çaya Ağustos ayında da zam geldi.Çay işletmeleri genel müdürlüğü bugün itibari ile çaya yeni zammın uygulanacağını belirti.

Ağızımızın Tadı Kaçtı: Çaya Bir Zam Daha Geldi

Geçtiğimiz Haziran ayında çaya 25 Haziran tarihinden itibaren yüzde 15 oranında zam uygulanmıştı. Ağustos ayı itibari ile çaya bir zam haberi daha gelmiş bulunuyor. Ülkemizin milli içeceği olarak kabul edilen çaya bugün Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama ile zam geldiği ifade edildi. Son yapılan zam sonrası bir ay öncesi uygulanan zammın üzerinden fiyatlarda artış meydana geldi. İşte Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan zam açıklaması ve zamma ilişkin detaylar.

İlk Zam Haziran’da Gelmişti

Birçok kişinin severek tükettiği çaya bugün itibari ile zam yapıldı. İlgili zam açıklaması Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından gelmiş olup kurumun yaptığı açıklamaya göre ÇAYKUR bugünden itibaren (20 Ağustos 2019) tüm kuru çay gruplarına uygulanmak üzere yüzde 15 fiyat artırımına yani zam uygulamasına gittiği öğrenildi. Daha önce de çaya yüzde 15 oranında bir zam uygulanmış olup fiyatalar haziran ayında artış göstermişti. Bu yeni zam ile birlikte çay fiyatlarında bir artış daha meydana gelecek olup market ve bakkallardaki güncel fiyatlar da değişecek.

Güncel Çay Fiyatları Ne Oldu?

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından 20 Ağustos 2019 tarihinden itibaren uygulanmak üzere yüzde 15 zam yapılmış olup ilgili zam sonrası ise raflarda olan çay fiyatları da artış gösterdi. İlgili haber sonrası güncel fiyatlar ise şu şekilde oldu.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2019, 16:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
MERT SARI
MERT SARI - 2 yıl Önce

Seçimde de halk zam yapar merak etmeyin

Erhan erdoğan
Erhan erdoğan - 2 yıl Önce

Ülke bukadar ihracat yapıyor çiftçi bu kadar zama rağmen halâ üretmeye devam ediyor ekpnomi bakanımızın dediğine göre ülke % delik dilimde büyüme sağlıyor elektiriği ülke kendi üretiyor cayı pamuğu inciri yaş meyve ve sebzede neredeyse dünya ülkeleriyle yarışıyor ama nedense hep zam araba üretemiyoruz ama üreten ülkelerden daha fazla kazanç sağlayan ülkeyiz bizim milletimiz koyun gibi uyusun okuyan insanlar hep işsiz hiç bir mezun kendi işini yapamıyor ama ülkede işsizlik düşüyor hep kandıralım kendimizi

ne ekersen elinle o gelir seninle