Adalet Bakanı Gül "Cezaevi Personeli Evlerine Gönderilmeyecek!"

Adalet Bakanı Abdulhamit GÜL, Adalet Bakanlığında ve birimlerinde Koronavirüs ile ilgili alınan tedbirleri açıkladı. Cezaevi personelleri bugünden itibaren evlerine gönderilmeyecek. İzole edilen yerlerde kalacak açıklaması yapıldı.

Adalet Bakanı Gül "Cezaevi Personeli Evlerine Gönderilmeyecek!"

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül Adalet Bakanlığında adliyelerde ve ceva evlerinde Koronavirüs (Covıd-19) virüsüne karşı alınan tedbirler ile ilgili bazı açıklamalar yaptı. Açıklamalardan bazı satır başları şu şekilde oldu;

CEZAEVİ PERSONELİ EVLERİNE GİTMEYECEK;

Bugünden itibaren cezaevlerinde görev yapan personellerin belirlenen süreler sonuna kadar evlerine gönderilmeyecek açıklaması geldi. Kurumlarda görev yapan ceza infaz kurumu personelleri izole edilen barınma yerlerinde kalacaklar. Kamuya ait olan erlerden yararlanmaları konusu değerlendirilecek. Kurumsal olarak altyapıyı hazırladıklarını aktardı. Bu konuda resmi açıklamaları aktarmaya devam edeceğiz.

DURUŞMALAR ERTELENDİ;

30 Nisana kadar yapılacak olan tüm duruşmalar ertelendi. HSK Kurumu tutuklu acil işler YD (yürütmenin durdurulması) kararları gibi acil kararlar haricindeki tüm duruşmaları ertelenmesi için çalışma tamamlandığını aktardı.

AVUKATLARA MÜJDE;

Avukatla ilgili olarak ise CMK alacaklarının 6 Nisan 3030 tarihi itibari ile ödemelerin tamamlanacağını aktardı.

YORUM EKLE