8 hâkim ve savcıyla ilgili flaş karar

Kozmik oda hakim ve savcılarına soruşturma izni verildi. HSYK, Genelkurmay Ankara Seferberlik Bölge Başkanlığı'nda arama yapan ve yaptıran 8 hâkim ve savcıyla ilgili flaş karar.

8 hâkim ve savcıyla ilgili flaş karar

Kozmik oda hakim ve savcılarına soruşturma izni verildi. HSYK,  Genelkurmay Ankara Seferberlik Bölge Başkanlığı'nda arama yapan ve yaptıran 8 hâkim ve savcıyla ilgili flaş karar.

HSYK 3. Dairesi tarafından, Genelkurmay Ankara Seferberlik Bölge Başkanlığında arama yapılmasına ilişkin, hakim ve savcılar hakkında inceleme başlatıldı.
Daire, görevli savcılar Mustafa Bilgili ve Şadan Sakınan ile hakimler Hasan Şatır, Dündar Örsdemir, Nihal Uslu, Halil İbrahim Kütük, Abdullah Bahçeci ve emekli hakim Selahattin Türkeri hakkında soruşturma izni verilmesini kararlaştırdı.


HSYK müfettişlerinin hazırlayacağı rapor doğrultusunda söz konusu hakim ve savcılar hakkındaki tedbir ve kovuşturmaya ilişkin kararı, HSYK 2. Dairesi verecek.


Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a suikast iddiası üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatmış, bu kapsamda "kozmik oda"da arama yapılması kararlaştırılmıştı.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturmaya ilişkin 38 şüpheli hakkında kovuşturmaya yer olmadığına karar vermişti.Takipsizlik kararında, şüphelilerin üzerine atılı suçları işlediklerine dair soyut iddia dışında kamu davası açmaya yeterli, somut ve inandırıcı delil elde edilemediği belirtilmişti.
HSYK, "kozmik oda"da arama yapan ve daha sonra Yargıtaya üye seçilen hakim Kadir Kayan ile ilgili dosyayı daha önce Yargıtaya göndermişti. Yargıtay, Kayan hakkında inceleme başlatmıştı

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 22:34

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE