3600 Ek Gösterge İçin Bakan Süleyman Soylu'dan Yeni Açıklama!

Bazı meslek gruplarına verilmesi planlanan 3600 ek gösterge için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yeni, bir açıklama yaptı. İnternethaber'e konuşan Bakan Soylu 2019 yılı içerisinde ek gösterge için çalışmanın tamamlanacağını aktardı. İşte detaylar..

3600 Ek Gösterge İçin Bakan Süleyman Soylu'dan Yeni Açıklama!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, polis memurlarının 3600 ek göstergeleri için çok önemli açıklama yaptı.

Bakan Soylu, Gazeteci Hadi Özışık’ın sorularını yanıtladı. Terörle mücadelede çok önemli fedakarlık gösteren ve görevler üstlenen polislerin önemli bir sorunu olduğunu aktaran Özışık, polis memurları tarafına seçim sonrası verileceği söylenen ek gösterge için çok sayıda soru geldiğini, yeni bir müjdenin olup olmadığı soruldu. Bakan Süleyman Soylu özetle; polis memurlarına 3600 ek gösterge ve diğer söz verilen konular ile ilgili tavrın net olduğu ifade etti. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 24 Haziran seçimleri öncesinde ermiş olduğu sözü polis memurlarına, hemşire öğretmenlere ve tamamına verilecektir. Bu sözün gerçekleştirilmesi için zamanlaması konusunda çalışıyoruz. En yakın bir zaman içerisinde gerçekleştireceğiz dedi.

2019 YILI İÇERİSİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK;

İnternethaber’den Hadi Özışık’ın sorularını yanıtlayan Bakan Süleyman Soylu röportajın devamında  Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konuda sözü var zannediyorum 2019 yılı içerisinde gerçekleştirileceğini aktardı. Gelişmeler olduğunda aktarmaya devam edeceğiz.

HANGİ MESLEK GRUPLARINA EK GÖSTERGE VERİLECEK?

Öğretmen, hemşire, din görevlisi, polis memuru, idarecilere ek gösterge verilecek. Kamu görevlileri çalışırken ve emekli olduklarında ikramiyelerine ve emekli maaşlarına yansıyacak.  Emekli maaşlarınd aortalama 50 Tl artış olurken emekli ikramiyesinde de 20 Bin tl artış olması bekleniyor. 

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2019, 17:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
orhan böyükbaş
orhan böyükbaş - 2 yıl Önce

Terörle mücadelede en ön safta mücadele eden hayatını ortaya koyarak şehit olan sakat kalan Uzman Çavuşlara 3600 verme cenaze namazını kıldıran imama ver Allahım ne tezat iş

Ayşe
Ayşe - 2 yıl Önce

Bu ne adaletsizlik sınırda catisan sehit duseler kimin evladi böyle bir ayrım yapıliyor ya hepsine ver hakedenin ya hic birine

Abuzer Kadayıf
Abuzer Kadayıf - 2 yıl Önce

İmamlar ne iş yapıyor da onlara veriyorsunuz eziyeti çekenler asker polis bu güne kadar kaç imam öldürüldü. Amaçları akp propagandasını daha fazla yapsınlar diye teşvik..