300 Kişi Yaşlı Kadını 2 Kilometre Taşıdı Karın İçinde

Yüksekova'da Kar Yolları Kapattı! Yağan aşırı kar yüzünden 300 Kişi Yaşlı Kadın İçin Seferber Oldu Hakkari Yüksekova'da. 2 kilometre 300 vatandaş 80 yaşındaki kadını taşıyarak hayatını kurtardı.

300 Kişi Yaşlı Kadını 2 Kilometre Taşıdı Karın İçinde

Yüksekova'da Kar Yolları Kapattı! Yağan aşırı kar yüzünden 300 Kişi Yaşlı Kadın İçin Seferber Oldu Hakkari Yüksekova'da. 2 kilometre  300 vatandaş 80 yaşındaki kadını taşıyarak hayatını kurtardı.


Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde etkili olan kar yağışı günlük yaşamı felç etti. Mahalle ve köylerin tamamının yolunun kapalı olduğu ilçede, ambulansın giremediği Cumhuriyet Mahallesi'nde beyin kanaması geçiren 80 yaşındaki Ruhan Keskin, mahallelilerin sırtında sağlık ekiplerine ulaştırıldı.

300 KİŞİ YAŞLI KADIN İÇİN SEFERBER OLDU

İki gündür Yüksekova'da aralıksız yağan kar hayatı durma noktasına getirdi. Mahalle ve köylere ulaşım sağlanamazken, en büyük sıkıntıyı hastalar yaşıyor. Yüksekova'nın Cumhuriyet Mahallesi'nde sabah saatlerinde beyin kanaması geçirdiğe belirtilen 80 yaşındaki Ruha Keskin'i almak için mahalleye ambulans giremeyince vatandaşlar seferber oldu. Yolu küreklerle açmaya çalışan yaklaşık 300 kişi, Ruhan Keskin'i battaniyeye sararıp, kar yagışı ve tipiye rağmen 2 kilometre sırtlarında taşıyarak ambulansın bulunduğu bölgeye ulaştırdı. İlk müdahalesi ambulansta yapılan Keskin, daha sonra Yüksekova Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Keskin'in durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi.

MAHALLELİYE TEŞEKKÜR ETTİ

Ruhan Keskin'in oğlu Alihan Keskin, annesinin hastaneye yetiştirilmesinde yardım eden mahalleliye teşekkür ederek,"Annem sabahın erken saatlerinde beyin kanaması geçirdi. 112 ve belediye ekiplerini aradık. Ancak hem belediyenin araç yetersizliği hemde aşırı kar ve tipiden dolayı yol açılamadı. Mahalle sakinlerinden yardım istedim. İnsan gücüyle yolları açarak annemi sırtlayıp ambulansa kadar taşıdık" dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 08:14

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE