3 Ocak Dolar-Euro Gelişmeleri

Yeni yılın ilk haftasında seyreden gelişmeler üzerine dolar ve euro kurları inişli çıkışlı seyrine devam ediyor. Özellikle geçtiğimiz akşam Dolar kuru uluslararası piyasada sert bir şekilde çıkarken sabah saatlerine doğru düşüş yaşadı. İşin Olsa haber ekibi olarak yaşanan gelişmeleri sizler için derleyerek haberimize aktardık.

3 Ocak Dolar-Euro Gelişmeleri

Yeni yılın ilk haftasında; geçtiğimiz aylarda yaşanan hareketlilik boy gösterdir. Türkiye piyasasının çalışmadığı saatlerde uluslararası düzeyde Dolar kurunun 5,72 seviyelerine çıkması herkesin aklına tekrardan Dolar fırlayacak mı düşüncesini getirdi. Nedeninin çözülemeyen sert çıkış ile ilgili yapılan çalışmalarla iligli sonuç alınamazken sert bir şekilde çıkan Dolar kuru sabah saatlerinde aynı çıktığı gibi sert bir gerileme yaşayarak 5,45 seviyelerine geri döndü. Dolar ile birlikte sert bir çıkış yakalayan EURO ise 6,59 seviyelerinden 6,23 seviyelerine düşüş yaşadı.

KURLAR İLE ORANTILI ENFLASYON VERİLERİ TAKİP EDİLECEK

Aralık ayı içerisinde yaşanan enflasyon verilerinin açıklanacağı zamana az bir süre kala kurlarda oluşan bu sert değişiklik ile ilgili pekçok ekonomist araştırma yaparken herkes tarafından beklenen Tüketici Fiyat Endeksi'nin yüzde 0,34 oranda azalma yaşanacağı. Ekonomistlerin tahmini enflasyon yüzdesi ise 20,36 seviyelerinde olacağı tahmin edilmektedir.

YORUM EKLE