24 Haziran Yeni Seçim Sonuçları Anketi! Partilere Göre Oy Dağılımları 2018!

24 Haziran 2018 yeni seçim sonuçları anketi duyuruldu. Partilere göre oy dağılımlarını siz değerli okurlarımız için açıklıyoruz.

24 Haziran Yeni Seçim Sonuçları Anketi! Partilere Göre Oy Dağılımları 2018!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklama ile Türkiye'nin 24 Haziran 2018 tarihinde erken seçime gideceği belirtildi. Buna göre erken seçime her geçen gün giderek az bir süre kalıyor ve pek çok kişi şimdiden son seçim anketi sonuçlarını merak ediyor.

İşin Olsa ekibi olarak bizlerde kendi sitemizin anket bölümü aracılığı ile okurlarımıza anketler yapmaya devam ediyoruz ve yayımlanan 2018 erken seçim son anket değerlerini sizler için inceleyerek değerleri paylaşıyoruz. Peki son yapılan seçim sonuçlarına göre hangi parti yüzde kaç oy alıyor? Detaylar nedir?

YENİ SON SEÇİM ANKETİ SONUÇLARI!

24 Haziran 2018 yeni ve son seçim anketi sonuçlarına bakıldığında milletvekili seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisinin yüzde 42 - 45 arası ile lider parti olduğu görülmektedir. İkinci parti yüzde 20 - 22 oy ile Cumhuriyet Halk Partisi ve barajı geçen üçüncü parti ise yüzde 15 - 18 oy aralığı ile İyi Parti gözükmektedir.

Şu anda hali hazırda barajı geçmiş olarak bilinen Milliyetçi Hareket Partisi MHP ve Halkların Demokrasi Partisi HDP'nin ise yüzde 8 - 9 oy alarak barajın altında kaldığı görülmektedir. Tabi seçim 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak ve siyasetçiler henüz meydanlarda konuşma yapmaya başlamadılar. Tüm yapılacak olan konuşmalar partilerin alacağı oy değerlerini yüzdelerini ciddi şekilde değiştirecektir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cemal
Cemal - 4 yıl Önce

Yillarca ak partiye oy verdim ama benim gibilerin cok hakkini yediler artik oy yok oyumuz ALLAHIN IZNIYLE İYİ PARTIYE

Maaruf
Maaruf - 4 yıl Önce

Polisle asker nerden bakarsaniz ayni gorevi yapiyorlar askere sonra 3 yildir 3.zam polise ise zam yok ak partiye vermistim daha onceki secimde bundan sonra tovbe kendi adima .12 12 calisiyoruz 1 mayista resmi tatilde calis yazik istedigimiz zmn yillik izin yok psikolojik baski var ben bir sey demiyorum arkadaslar

Hakan
Hakan - 4 yıl Önce

MHP için baraj problemi yok

Engin
Engin - 4 yıl Önce

Recep tayyip erdoğan 24 haziran seçimlerinde en az %52 ile kazanacaktır.bu kesin.Kudurun fetöcüler :)))

Gülnihal
Gülnihal - 4 yıl Önce

Kafayımı yediniz siz ya iyi parti alçak fetönün terör partisi ona oy verilirmi

ahmet
ahmet - 4 yıl Önce

bende bir kürt olarak yıllarca akp ye oy verdim ama kürt düşmanı MHP' ile birleşmesi
beni kaybetti binlerce kürtler böyle düşünüyor.

Hacıoğlu
Hacıoğlu - 4 yıl Önce

Meral akşenerin açıklaması var "ben dahil ailemden bir tane fetocu çıkarsa siyaseti bırakırım diyordu. Bu fetocuysa devletimiz neden içeri atmıyor. Ülkenin anasını ağlattınız ... fetocular

Dilşah
Dilşah - 4 yıl Önce

Ne olduysa akp zamanında oldu uyuşturucu baş belası oldu biri çıkıp bu nedir nereden geliyor diyen yok turkiyeyi bu hala getiren akp zamanında bu kadar dışarıdan adam soktun bu türkiye ye gel şimdi hal et sana oy verene de oy moy yok