24 Haziran Milletvekili Seçim Sonuçları Anketinde Tüm Partilerin Oy Oranları Açıklandı

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan milletvekili seçim sonuçları anketinde son durum nedir? Hangi partinin oyu yüzde kaç bandında seyir ediyor.

24 Haziran Milletvekili Seçim Sonuçları Anketinde Tüm Partilerin Oy Oranları Açıklandı

24 Haziran 2018 günü Türkiye hem milletvekili seçimi hemde Cumhurbaşkanlığı seçimi için oy kullanacaktır. Pek çok seçmenin dikkatle takip ettiği seçim anketlerinden bir tanesi şüphesiz ki milletvekili seçim sonuçları anketinde ki son durumdur.

İşin Olsa ekibi olarak bizlerde anketler yapmaya devam ediyor. Tüm anketleri inceleyerek sizlere genel olarak hangi partinin yüzde kaç oy alması beklendiğini duyurmaktayız. Peki milletvekili seçim sonuçları anketinde partilerin oy oranları nedir? Hangi parti seçim sonuçları anketine göre 24 Haziranda kaç oy alacak?

MİLLETVEKİLİ SEÇİM ANKETİ SONUÇLARI

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan milletvekili seçim sonuçları anketinde partilerin oy oranları ne kadar? Buna göre pek çok ankette çok çarpıcı sonuçlar çıkmaya devam ediyor ancak ortalama olarak Adalet ve Kalkınma Partisinin yüzde 40 - 42, Cumhuriyet Halk Partisinin Yüzde 22 - 24, İYİ Partinin yüzde 20 - 22 oy alması beklenirken Milliyetçi Hareket Partisi ve Halkların Demokrasi Partisinin ise barajı geçip geçemeyeceği konusunda farklı sonuçlar elde edilmektedir.

24 Haziranda yapılacak olan milletvekili seçimine bir buçuk ay gibi bir süre kaldı. Siyası parti liderleri Türkiye geneli çalışmalarına başladı ve meydanlarda yapacakları konuşmaları oylarını büyük derecede etkileyebilecektir. Bu sebepten dolayı seçime az bir süre kala yapılacak olan seçim anketi sonuçlarında daha net sonuçlara ulaşılacaktır.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Papatya
Papatya - 2 yıl Önce

Bundan onceki secimlerin oranlarını bir bir bildim simdi tekrar veriyorum malesef akparti bu sefer oylarini kaybedecek Akp% 39 iyi parti % 42 oy alicak buraya yaziyorum

HASAN DEMIREL
HASAN DEMIREL - 2 yıl Önce

HİÇ KİMSE KENDİSİNİ BOŞUNA YORMASIN AKP VE MHP BU İŞİ YÜZDE 55 60 LA ÇOKTAN BİTİMİ VATANA MİLLETE ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN.SAYGİLARİMLA DOSTLARIMIZ VAR BAZI MUHALİFLER KIZIYORLAR AMA KIZMASINLAR

mehmet güneş
mehmet güneş - 2 yıl Önce

iş ariyorum iş istiyorum işsizlik ten iş bulamıyorum allah rizasi için yardimci olun ben akparti teşkilatı yim okadar insanlar hizmet etim ama iş bulamıyorum

cesim
cesim - 2 yıl Önce

hüda para ambargo koysanızda gizleseniz de karalasanız da hüda par türkiyenin bir gerçeği.
ve alacağı oy saadetten baya baya fazla hdp ile de aralarındaki farkı kapatacak güçte