2019 Yılı Memurlara Resmi Tatil Günleri! Bayram ve Resmi Günler Takvimi

2019 yılı resmi günlerde ve bayram tatillerinde kamu kurumları ve resmi bir çok kurum kapalı olacak. 2019 resmi tatiller hangi günler, ramazan bayramı ve kurban bayramı tatilleri ne zaman olacak haberimizde.

2019 Yılı Memurlara Resmi Tatil Günleri! Bayram ve Resmi Günler Takvimi

Çalışanların resmi tatilleri takvimi 2019 yılı belli oldu. Kamu kurumları ile çalışanlar için resmi tatiller yılbaşı tatil ile başladı. 1 Ocak 2019 günü salı günü yılbaşı tatil yapıldı. 2019 yılında diğer resmi tatiller çalışanlar tarafından merakla soruluyor. İşin olsa ekibi olarak hangi günlerde kamu kurumları, bankalar hastaneler ve diğer kurumların kapalı olacağı, çalışanların 2019 yılı tatil günlerini aktarıyoruz.

2019 RESMİ TATİLLER;

2019 yılı resmi tatillerde 23 Nisan Salı günü çalışanlar izinli sayılacak. Mart ayı içerisinde herhangi bir tatil günü bulunmuyor. Mayıs ayında ise 1 Mayıs İşçi Bayramı çarşamba günü olacak. Ramazan bayramı nedeniyle Haziran ayı tatilleri hafta sonu tatili ile birleşmiyor. 4-5-6 Haziran salı çarşamba ve perşembe günü resmi tatil, pazartesi ya da cuma günü idari izin verilip verilmeyeceği mayıs ayı son haftasında belli olacak. Temmuz ayında ise 15 Temmuz demokrasi bayramı günü pazartesi günü tatil olacak. Ağustos ayında Kurban bayramı nedeniyle 12-13-14 pazartesi-çarşamba günleri kurban bayramı tatili olacak ve hafta sonu ile birleşecek. Ağustos ayında diğer tatil ise 30 Ağustos günü. 2019 yılı takvimine göre son resmi tatil günü 29 Ekim tarihinde olacak. Toplamda 9 gün tatil olacak.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için işin olsa mobil uygulamasını indirebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı takip etmek için linkler aşağıda bulunmaktadır.

Instagram Hesabı

Facebook Grubu 

Android Uygulama 

İOS Uygulama 

İŞİN OLSA

YORUM EKLE