2019 Asgari Ücretin Belirlenmesi İçin İlk Toplantı Gerçekleşecek!

Asgari ücret tespit komisyonu ilk toplantısını yapmaya hazırlanıyor. Asgari ücretin belirlenmesi için kritik süreç başlayacak. Buna göre Aile, çalışma ve sosyal Hizmetler Bakanlığından yeni açıklamalar yapıldı.

2019 Asgari Ücretin Belirlenmesi İçin İlk Toplantı Gerçekleşecek!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından yeni duyurular yapıldı. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'un katılımı ile TÜİK, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlıkları temsilcilerin katılımı ile gerçekleştirilecek ilk tespit komisyonu 6 Aralık tarihinde toplanacak. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ev sahipliği yapacağı toplantıya saatler kaldı. Buna göre asgari ücret ne kadar olacak sorularının ilk şekli gerçekleşecek toplantıdan ve daha sonraki toplantılardan çıkacak karar ile belirlenecek

2019 ASGARİ ÜCRET NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Komisyon tarafından belirlenecek olan asgari ücretin Aralık ayı son haftasında Bakan Zehra Zümrüt Selçuk tarafından kamuoyu ile paylaşılacak. İlk toplantının ardından iki hafta içerisinde diğer toplantılar TİSK ve TÜRK-İş Sendikaları tarafından ev sahipliğinde gerçekleşecek.

Aile Bakanı Selçuk, yapmış olduğu açıklamalarda "Asgari ücrete ilişkin çalışmalarımızı işçilerimizin memnuniyetini ve piyasa dengelerini de göz önünde bulundurarak, sosyal taraflarla istişareye önem vererek yürüteceğiz." dedi.

Ayrıca kamu personeli danışma kurulu toplantısı da 7 Aralık tarihinde yapılacak. Toplantıda kamu personelini ilgilendiren genel nitelikli konular değerlendirilecek.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 10:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Oğuzhan
Oğuzhan - 2 yıl Önce

Daha uzatırlar 100 lira için