2018'de Polis Özel Harekat (PÖH) Alımı Ne Zaman Yapılacak? Kaç PÖH Alınacak?

Emniyet Genel Müdürlüğü 2018 yılında PÖH alacak mı? Polis Özel Harekat ne zaman alınacak ve alınacak ise kaç PÖH alınacak?

2018'de Polis Özel Harekat (PÖH) Alımı Ne Zaman Yapılacak? Kaç PÖH Alınacak?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunan Emniyet Genel Müdürlüğü ihtiyaçlarına göre Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanlar doğrultusunda polis öğrencisi alımları gerçekleştirmektedir. Polis öğrencisi alımları bilindiği üzere PMYO, PAEM ve POMEM kapsamında yapılmaktadır.

Emniyet Genel Müdürlüğünde bilindiği üzere en çok rağbet gören kadrolardan bir tanesi Polis Özel Harekat PÖH'dür. Peki PÖH alımı ilanı bu sene yayımlanacak mı? 2018 yılında kaç PÖH alınacak?

PÖH ALIMI YAPILACAK MI?

Polis Akademisi Başkanı tarafından yapılan açıklama da POMEM'den 2018 yılında 30 bin civarı yeni öğrencinin mezun edileceği belirtilmişti. Yani bu sene 16 - 20 bin civarı polis alımı yapılacaktır. 20. ve 21. dönem POMEM'de normal polis memuru sınıf için alımlar yapıldı bu sebepten dolayı yeni alımın artık PÖH sınıfı için yapılması bekleniyor.

KAÇ KİŞİLİK PÖH ALINACAK?

Peki yeni dönemde kaç kişilik PÖH alımı yapılacak? İşin Olsa olarak yaptığımız incelemelerde bu sene 16 - 20 bin civarı polis alımının yapılması bekleniyor. Uzun süredir de PÖH için kadro ayrılmadığından dolayı 2018 yılında en az 5 - 10 bin civarı Polis Özel Harekat alımının yapılabileceği tahmin edilmektedir. Yeni PÖH duyurusu ve alımı yapılacağı zaman sizleri konu hakkında bilgilendireceğiz.

PÖH İlanı Yayımlandığından Haberdar Olmak İster Misin?
Facebook Sayfamızı Buradan Takip Edebilirsiniz
Anlık Bildirim: Mobil Uygulamamızı Buradan İndirebilirsiniz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mert
Mert - 3 yıl Önce

Allah rızası için alım yapılacaksa yetkililerden açıklama yapmasını istiyoruz. Alım Olacak veya olmayacak beklemenin anlamı yok. Sabır feln kalmadı 1 yıldır bekliyoruz.

Zeynep
Zeynep - 3 yıl Önce

Önlisans bayan alımıda yapılsın lütfen yaşımız 27 oldu

İrem
İrem - 3 yıl Önce

2018 lise mezunları için alım olacak mı?

Ramazan
Ramazan - 3 yıl Önce

Yaş şartı esnetilsin ne olcaksa olsun artık 1 yıldır bekliyoruz

KRAL
KRAL - 3 yıl Önce

Torpiliniz varsa PÖH olursunuz yoksa olamazsınız. Kimse hikaye anlatmasın. Çakı gibi adamlar parkurda estiriyor. Mülakatta eleniyor. KISACA DAYIN VARSA İŞİN HAZIR. HAKKIMIZI KİM YERSE HARAM OLSUN.

BOZKURT
BOZKURT - 3 yıl Önce

Levent kircanin zam sikecine dondu iyice

Pöh adayı
Pöh adayı - 3 yıl Önce

1 senedr bekliorum artık açıklama gelsin lütfen

fatih özdem
fatih özdem - 3 yıl Önce

29 30 olsada herkezin yuzu gulse