2017 Yılı İkinci Merkezi Yerleştirme Memur Ataması Ne Zaman Yapılacak! (KPSS 2017/2)

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesi aracılığı ile her sene iki merkezi atama yapılmaktadır. Peki KPSS 2017/2 merkezi yerleştirme ataması ne zaman yapılacak?

2017 Yılı İkinci Merkezi Yerleştirme Memur Ataması Ne Zaman Yapılacak! (KPSS 2017/2)

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile Kamu Personeli Seçme Sınavına giren adaylar arasında merkezi yerleştirme ataması yapılmaktadır. Bu atamalara başvuru yapabilmek için adayların KPSS sınavına girmiş ve puanının belli olması gerekmektedir.

KPSS'den puan alan adaylar merkezi atamada belirlenmiş olan kadrolara müracaat etmekte ve yerleşmeyi hedeflemektedir. Buna göre ÖSYM tarafından 2017 yılının birinci ataması olan KPSS 2017/1 tamamlandı ve binlerce aday kamu kurumlarına yerleşti. Peki 2017 yılının ikinci merkezi ataması KPSS 2017/2 ne zaman yapılacak.

KPSS 2017/2 ATAMA TARİHİ

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesinde yer almakta olan aday işlemleri sistemi aracılığı ile her sene KPSS merkezi yerleştirme ataması yapılmaktadır. Buna göre yılın ikinci merkezi ataması olan KPSS 2017/2 14 Kasım 2017 - 23 Kasım 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

Adayların bu tarihler arasında merkezi yerleştirme atamasına başvurularını gerçekleştirmesi gerekmektedir. Peki ortalama kaç kişilik atamanın yapılması bekleniyor. Tahmini olarak KPSS 2017/2 merkezi atamasında 3 bin kişilik alımın yapılması beklenmektedir. Yine bu sayıda değişim olabilir. Hangi kurumların kaç kişilik atama yapılacağı henüz bilinmemektedir.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2017, 14:08

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
kmdsl
kmdsl - 3 yıl Önce

milyonlarca insan girdi sınava tarihin en çok alımı yapılacak diye alım yapılan sayıya bak yazık!

aslı
aslı - 3 yıl Önce

61 puan aldım lise atanırmıyım ...

leyla
leyla - 3 yıl Önce

Üç bin alım olsa bile atama zor şöyle 60 70 bin atama olsa tamam ama zor oğlu zor yani bide bölümün 61 aldım diyen arkadaş sağlık yada tapu falansa belki olur onun dışında zor