2016/2 Memur Ataması Önlisans Mezunları Nitelik Kodları Öğrenme

2016/2 merkezi yerleştirme atamalarına tercih yapacak olan önlisans mezunu adaylar nitelik kodlarını nereden öğrenebilir? Önlisans nitelik kodlar.

2016/2 Memur Ataması Önlisans Mezunları Nitelik Kodları Öğrenme
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesi aracılığı ile 21 Aralık 2016 tarihinde merkezi yerleştirme atama tercihleri başladı. Toplam 6 milyon adayın girmiş olduğu Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçları açıklandı ve bu sonuçlar ile adaylar tercih yapmaya başladı. Her ne kadar daha fazla alım yapılması beklenmekteyken Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile yayımlanan kadrolara göre toplam 2 bin 51 memur alımı yapılacağı öğrenildi. Lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunu adayların tamamı kendi bölümleri ile alakalı olan kadrolara tercih yapabilmektedir. Peki önlisans mezunu adaylar nasıl tercih yapacak? Önlisans nitelik kodları nedir? İşte detaylar.

Önlisans Nitelik Kodları

Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile yayımlanan kadrolarda nitelik kodları belirtilmektedir. Bu kodlar oldukça önemli olmak ile beraber adayların bu kodlara göre tercih yapması gerekmektedir. Peki nitelik kodu nedir? Nitelik kodu sahibi olduğunu sertifika ya da belge ile aldığını kodlar olup yine mezun olduğunuz bölümler ile ilgili nitelik kodları bulunmaktadır. Siz bu kodlara sahip olmaktasınız ve tercih edeceğiniz kadroların kesinlikle bu nitelik koduna uygun memur alımı yapması gerekmektedir. Aşağıda ki linkten alacağınız nitelik kodları ile açılan kadroları inceleyebilir ve tercihlerinizi yapabilirsiniz.

Önlisans Nitelik Kodları

YORUM EKLE