20 Mayıs’ta 8 bin 920 kişinin Ataması Yapılacak

20 Mayıs’ta Sosyal hizmet modellerinden yararlanan gençler, engelliler, gazi ve gazi yakınları, şehit yakınları ve vazife malullerini kapsayan 8 bin 920 kişinin kamu kurumlarına atanacağı kura töreni yapılacak. İşte ayrıntılar…

20 Mayıs’ta 8 bin 920 kişinin Ataması Yapılacak

20 Mayıs’ta 8 bin 920 kişinin Ataması Yapılacak

Engellilerin kamu kurum ve kuruluşlarına atanmasına ilişkin başvuruların 15-24 Nisan arasında alındığı Devlet Personel Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada belirtildi. Aynı açıklamada bunun yanı sıra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının sosyal hizmet modellerinden yararlanan gençlerin başvurularının ise 13-24 Nisan'da alındığı söylendi. Kamuda istihdam hakkı verilen Gazi, gazi ve şehit yakınları ile vazife malulleri ve yakınlarının durumu da şu şekilde belirtildi;

"Engellilerin atanmasına ilişkin işlemler ÖSYM Başkanlığı, 2828 sayılı Kanun ve 3713 sayılı Kanun kapsamındaki hak sahiplerinin atanmasına ilişkin işlemler ise Başkanlığımızca gerçekleştirilecek. Devlete emanet olarak değerlendirdiğimiz engelli vatandaşlarımızın, sosyal hizmet modellerinden yararlanan gençlerimizin ve şehit yakını, gazi, gazi yakınları ile vazife malullerimizin kamudaki 8 bin 920 kadroya atanması, 20 Mayıs'ta Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılacağı kura töreniyle yapılacak."

Devlet Personel Başkanlığından yapılan açıklamanın tam metni ise şu şekilde;

Bilindiği üzere engelli vatandaşlarımızın EKPSS ve kura sonucuna göre kamu kurumlarına atanmasına ilişkin aday başvuruları 15-24 Nisan 2015, 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu hükümleri uyarınca Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın sosyal hizmet modellerinden yararlanan gençlerimizin başvuruları da 13-24 Nisan 2015 tarihleri arasında alınmıştır.

Bu iki grup dışında 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu hükümleri uyarınca şehit yakını, gazi ve gazi yakınları ile vazife malulleri ve yakınlarına tanınan istihdam hakkı kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca hak sahibi olduğu belirlenerek Başkanlığımıza bildirilen personelin atanması da planlanmaktadır.

Engelli vatandaşlarımızın atanmasına ilişkin işlemler ÖSYM Başkanlığı tarafından, 2828 sayılı Kanun ve 3713 sayılı Kanun kapsamındaki hak sahiplerinin atanmasına ilişkin işlemler ise Başkanlığımız tarafından gerçekleştirilecektir.

 

Devletimize emanet olarak değerlendirdiğimiz engelli vatandaşlarımızın, sosyal hizmet modellerinden yararlanan gençlerimizin ve şehit yakını, gazi ve gazi yakınları ile vazife malullerimizin kamu kurumlarına atanması, 20 Mayıs 2015 tarihinde Sayın Başbakanımız Ahmet DAVUTOĞLU'nun teşrif edeceği kura töreni ile gerçekleştirilecektir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
şevket şengül
şevket şengül - 5 yıl Önce

calışamayacak durumda olan engellilerin de oldugunu hatırlayıp onların ve ailelerinin hakkında bir çalışma yapılırsa dahada güzel olurdu