2 Bakanlıktan ( Adalet Bakanlığı ve Diyanet ) 24 Bin 500 Memur Personel Alım Yapılacak

Diyanet İşleri Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı, toplamda 24.500 Kamu Personeli alacak. Daha önce söz verilen ve şimdilerde duyurusunun açıklanması beklenen alımlarla ilgili detaylara haberimizde ulaşabilirsiniz.

2 Bakanlıktan ( Adalet Bakanlığı ve Diyanet ) 24 Bin 500 Memur Personel Alım Yapılacak

İlk olarak Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün TRT’de katıldığı canlı yayında verdiği müjdede, 15.000 memur alımı yapacaklarını duyurması büyük bir heyecan yaratmıştı. Bunun yanı sıra, Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan gelen açıklamayla da, 9.500 en az lise mezunu personel alınacağı duyurusuyla, heyecan ikiye katlandı. Hem Adalet Bakanlığı’ndan, hem de Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan güzel haber bekleyen vatandaşlar için, yıl içerisinde toplam 24.500 Kamu Personeli açığının kapatılması sağlanırken, Kamu Personeli olmak içinde yeni bir umut ışığı yakılmış oldu.

Hangi Pozisyonlara Alım Olacak?

Adalet Bakanlığı’na alınacak olan personellerden 1000 adli Hâkim ve Savcı, 100 yargı Hâkimi ve 15 bin personel alınacağı canlı yayında açıklanmıştı. Buna göre, duyuruların farklı zamanlarda yayınlanması bekleniyor. Diyanet İşleri Başkanlığı ise; sözleşmeli olarak alacağı Kuran Kursu öğretmeni, imam hatip ve müezzin pozisyonlarına Türkiye genelinde toplamda 9.500 personel alacağını bildirdi ve duyurunun yine yıl içinde yapılması bekleniyor. 6 bin imam, 3 bin Kuran Kursu öğretmeni ve 500 müezzin alınacağını açıklayan Diyanet İşleri Başkanı, bu yılın gerçekten bereketli geçeceğini söyledi.

Alımlar Ne Zaman Gerçekleşecek?

Alımların 2018 yılı bitmeden gerçekleşmesi ve Kamu Personeli olmak isteyenlerin pozisyonlarına ulaşmaları bekleniyor. Bunun yanı sıra KPSS şartlı olarak alınacak olan personellerde de, yayınlanacak olan duyurulara göre başvuru şartlarını da yine sitemizden takip edebilirsiniz.

YAYIMLANDIĞINDA HABERDAR OLMA:

İlgili ilanlara yayımlandığında ulaşabilmek için İşin Olsa mobil uygulamasını indirerek ilanlardan haberdar olabilirsiniz. İşin Olsa mobil uygulaması tamamen ücretsizdir.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İŞİN OLSA / ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2018, 10:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
2016
2016 - 2 yıl Önce

2016 kpss puanları yanmadan ne olur açık bu sınavları sayın adalet bakanım , 35 yaş sınırı kabusumuz olmasın

adalet isteyen
adalet isteyen - 2 yıl Önce

yaş şartı kaldırılsın artık

yorum
yorum - 2 yıl Önce

35 yaş mağdurların sesini duyun sayın adalet bakanım

hatice
hatice - 2 yıl Önce

2016 kpss puanları yanmadan inşAllah açılır bu sınav

Beste
Beste - 2 yıl Önce

2016 kpss sınavı mağdurları ve 35 yaş sınırında olan bizler ,inşAllah bir kez daha hayal kırıklığına ugratilmayiz

urfalı hatçik
urfalı hatçik - 2 yıl Önce

inşAllah 2016 kpss baz alınarak yapılır bu sınav yaş olarak son şansım benim

ali
ali - 2 yıl Önce

vasıfsız hoca müezzin almayın adam sigara içiyor camide hutbede sigaranın zararlarını anlatıyor ben böyle saçma bir şey görmedim

Sabiha Baydar
Sabiha Baydar - 2 yıl Önce

Yeni kanunla 4 yillik lisans Mezunlari idari hakim.olabiliyor. kpss istenecek mi basvurularda acaba?