12 Bin PÖH Alımı Ne Zaman Yapılacak? Lise ve Önlisans Başvurabilecek Mi?

21. dönem POMEM'e 12 bin Polis Özel Harekat (PÖH) alımı yapılması planlanıyor. Peki PÖH alımına lise ve önlisans mezunları başvuru yapabilecek mi?

12 Bin PÖH Alımı Ne Zaman Yapılacak? Lise ve Önlisans Başvurabilecek Mi?

Emniyet Genel Müdürlüğünü Polis Akademisi Başkanlığı 21. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM kapsamında bilindiği üzere yine binlerce polis öğrencisi alımı yapacak. Kaç bin öğrenci alımı yapacak sorularına yanıt Yozgat ili POMEM müdürü tarafından yapılmış ve 12 bin kişilik alımın planlandığı belirtilmişti.

20. dönem alımları normal polislik için yapıldı ve 21. dönem POMEM alımlarının Polis Özel Harekat (PÖH) sınıfı için yapılması bekleniyor. Buna göre 21. dönem POMEM'e 12 bin PÖH alımı yapılabilir. Peki alımlar ne zaman yapılacak ve lise ile önlisans başvuru yapabilecek mi?

MEZUNİYET ŞARTI NE OLACAK

Polis Özel Harekat (PÖH) alımları başlamadan şimdiden lise ile önlisans mezunu adaylar kendilerinin ilana başvuru yapıp yapamayacaklarını sormaya başladı. Bilindiği üzere 20. dönem POMEM alımlarına sadece lisans mezunları başvuru yapabilmiş ve başvuru sayısı çok yetersiz gelmişti. 19. dönen POMEM alımları en az lise seviyesinde yapıldığı 300 bine yakın başvuru geldiği için yine PÖH alımlarına lise, önlisans ve lisans mezunlarının başvuru yapabileceği beklenmektedir.

ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK

Peki 21. dönem POMEM Polis Özel Harekat (PÖH) sınıfı için öğrenci alımı ne zaman yapılacak. Tarih konusu net deil ancak 20. dönem eğitimleri bitmeden yani 4 - 5 ay içerisinde alımların yapılması beklenmektedir.

PÖH DOĞU ve BATI İLLERİNDEKİ MAAŞLARI
TÜM HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2017, 16:27

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hülya
Hülya - 3 yıl Önce

Bize sans tnıyın sartlar esnetilsin ve alım tarıhı belirlensin gözümüz kulagımız sizden gelicek güzel haberde lütfen biran önce alım olsun????

Musa
Musa @Hülya - 3 yıl Önce

KPSS aranmadan lise seviseyinde kalsın Yaş Esnetilsin

Sergen
Sergen - 3 yıl Önce

Bende önlisans mezunuyum.Şu anda 27000 imza topladık ilgili makamlara dilekçe vs gibi başvurularda bulunuyoruz hep bir olup elimizden geleni yapıp sesimizi duyuralım. #pomempöhonlisanlarindahakki.

Bayan pöh alimi gerceklessin
Bayan pöh alimi gerceklessin - 3 yıl Önce

Lise mezun dahilinde bayan pöh kontenjan hakkı talep ediyoruz lütfen birşeyler yapılsın bu konuda.Aylardir net bir açıklama yapılmasını bekliyoruz

Bayanlara kontenjan verilsin
Bayanlara kontenjan verilsin - 3 yıl Önce

Lise mezunu bayanlara kontenjan verilmesi önemle rica olunuurr

İdris
İdris - 3 yıl Önce

Pöh alımı artık olsun önlisanslar ve lise mezunu okdr kişi bir ses bekliyor

suskun
suskun - 3 yıl Önce

askerliğini yapmış olan kişiler için yaş aralığı uzatılsın

trabzon
trabzon - 3 yıl Önce

Allah rızası için 1988 ler 19. dönemde başvuru yapamadı bir şans verebilir misiniz

nazlı
nazlı - 3 yıl Önce

bu alımdan sonra daha alım olacakmı ?????