10 Bin Polis Alımı Yapılacak! İlan Hazırlanma Aşamasında

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emniyet Genel Müdürlüğüne 10 bin yeni polis alımı yapacakların duyurmuştu. İlan hazırlanma aşamasında.

10 Bin Polis Alımı Yapılacak! İlan Hazırlanma Aşamasında
Emniyet Genel Müdürlüğü ihtiyaçları doğrultusunda her sene binlerce polis alımı gerçekleştirilmektedir. Alım ilanları Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı aracılığı ile hazırlanmakta ve kamuoyuna ilan edilmektedir.

Bu sene polis alımının ne zaman yapılacağı ve kaç polis alımının yapılacağı merak ile beklenirken müjdeli haber geçtiğimiz günlerde Karaman Polis Meslek Yüksekokulunda konuşma yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan geldi. Bakan Süleyman Soylu 10 bin yeni polis alımı yapacaklarını müjdeledi.

İLAN HAZIRLANIYOR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yine Karaman Polis Meslek Yüksekokulunda yaptığı konuşmasında Polis Özel Harekat alımı mülakat sürecinin devam ettiğini vurgularken yeni 10 bin polis alımı yapacaklarını ve ilanın hazırlık sürecinde olduğunu belirtti. Buna göre ilan hazırlık aşamasında.

ŞARTLAR NEDİR

Emniyet Genel Müdürlüğü yeni 10 bin polis alımı ilanı yayımlayacak. Peki aranan şartlar ne olacak?

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
Lisans mezunu olmak
Erkekler için 28, Kadınlar için 30 gün almamış olmak
Erkekler için 167, Kadınlar için 162 cm ve üzeri boya sahip olmak
Mahkum olmamak
Madde tedavisi görmemiş olmak
KPSS için belirlenecek taban puanı almış olmak
Silah taşımaya engel olmamak

Yukarıda belirtilmiş olan şartların yeni 10 bin kişilik polis alımında aranması beklenmekte olup 10 bin polis alımı ilanının yayımlanması ile bizde ilanı yayımlayacağız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE