10 Bin Polis Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı’ndan yapılan açıklama ile 23. dönem POMEM için 10 bin kadro ayrıldığı ifade edilmişti. Peki polis alımları ne zaman yapılacak? Detaylar haberimiz…

10 Bin Polis Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Polis Akademisi başkanlığı resmi internet sitesinden Mayıs ayında yapılan açıklamada 23. dönem POMEM kapsamında 10 bin polis alımı yapılacağı, başvuruların ilerleyen dönemlerde başlayacağı ifade edilmişti. Ancak yaklaşık 4 ay geçmesine rağmen başvurularla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

22 Temmuz 2018 tarihinde yapılan KPSS’den sonra açıklama yapacağını belirten Polis Akademisi Başkanlığı’ndan bugüne kadar herhangi bir açıklama gelmemesi adayları meraklandırdı. Polis adayları duyurunun bir an önce yapılması ve 10 bin polis alımı için başvuruların başlaması bekliyor.

BİNLERCE ADAY DUYURU BEKLİYOR

Öte yandan kurumdan yapılacak açıklamanın gecikmesi ve detayların netleşmemesi adayları endişelendiriyor. Ağustos ayında KPSS puanlarının açıklanmasıyla polis alımlarını bekleyen adaylar duyurunun kısa sürede yapılmasını istiyor.

KİMLER POLİSLİĞE BAŞVURABİLİR?

23. Dönem POMEM başvuruları için herhangi bir duyuru yapılmadı ancak yapılacak duyuru ile önceki yıllarda aranan şartların yine bu alımlarda da geçerli olması bekleniyor. Genel olarak lisans mezunları için en az KPSS’den 60 puan almak, ön lisans mezunları için de KPSS’den 70 puan almak gerekiyor.

23. dönem POMEM alımlarına ilişkin açıklama yapıldığında isinolsa.com ekibi olarak sizlere en kısa sürede detayları aktaracağız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
23.dönem pomem adayı
23.dönem pomem adayı - 2 yıl Önce

önlisans kpss bekleniyor. neden ? nedeni bu sene ve gecen seneden mezun önlisanlar kpss ye girip başvuru yapsın diye. her adaydan 100 lira alınacağı hesap edilirse aday sayısının artmasını beklemeleri muhtemel bir olasılık. Ne kadar cok başvuru yapacak aday o kadar cok para demek... alınacak kişi 10.000 başvuru en az 100.000. kişi başı 100 liradan 10.000.000 tl para yapar .... neden bu kadar beklediklerini anlamışsınızdır şimdi.

Mehmet Ali B
Mehmet Ali B - 2 yıl Önce

23.Dönem POMEM alımı 2 sene önceki gibi LİSE MEZUNU POLİS ÖZEL HAREKAT olmalıdır. 2 sene önce teşkilata giren arkadaşlarımız aralıkda mezun olacaktır. SAYIN BAKANIMIZ DÖRT GÖZLE YAYIMLANACAK OLAN DUYURUYU BEKLEMEKTEYİZ, BİZİM YÜZÜMÜZÜ KARA ÇIKARMAYIN

Burak
Burak - 2 yıl Önce

Ön lisans kpss ye girecez , neden istiyorlarmış hemen alım olmasını? Beklesinler bizide , bizde başvuralım ... Örgütlemeyin insanları