Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı başvuruları sona erdi. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre GSB bünyesine 652 kişilik boş kadro ile Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli alımı yapacak. Başvuruların 31 Ocak 2022 tarihi ile başlamasının ardından artık sona erdi ve sonuçlar beklenmeye başlanmıştı. Başvuruların sona ermesinden sonra 2 ay içerisinde sonuçlar açıklandı.

Sözlü Sınav Hangi Konulardan Yapılacak? Sözlü Sınava Kaç aday katılacak? Başvuru Değerlendirmesi nasıl yapıldı? KPSS Taban ve Tavan puanlar kaç oldu?

2022 Yılı 652 Yurt Yönetim Personeli Alımı Yapılacak!

Bakanlık bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 2202 yılı 652 Yurt Yönetim personeli alımı yapılacağını açıklanmıştı. 2022 yılı başvurular 31 Ocak - 4 Şubat 2022 tarihleri arasında alındı. Ayrıca Türkiye Geneli başvuru alınmış olup başvuru sonuçları sonrası sınav işlemleri gerçekleştirilecek. İlanın detayları şöyledir

GSB 652 Yurt Yönetim Personeli Alımı İlanı Şehre Göre Dağılım! KPSS P3 60 Puan

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapıldı?

Gençlik ve Spor Bakanlığı 652 personel alımı başvurusu KPSS Puanın göre alınıyor. Bu kapsamda KPSSp3 puan türüne sahip olan ve en az 60 puan almış olan adaylardan başvuru alındı. Bu yönde başvuru değerlendirmelerinde KPSS puanı kullanılarak yapılacak sıralam ile değerlendirme yapılacak!

2 Ay Sonunda Başvuru Sonuçları Açıklandı!

Gençlik ve Spor Bakanlığının 2022 yılı yurt Yönetim personeli alımı için beklenen sonuçlar açıklandı. İşin Olsa ekibi olarak her zaman geri dönüşler alıyorduk ve adaylar bir hayli tedirgindi. Ancak son gelen duyuru ile başvuru sonuçları açıklandı. Bakanlık Sonuç Duyurusu Şöyle belirtti.

6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar çerçevesinde Bakanlığımız taşra teşkilatı il müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere 2020 yılı KPSS B grubu KPSSP3 puan sırası esas alınarak yurt yönetim personeli boş pozisyonları için belirlenen boş kontenjan sayısının üç (3) katına girerek sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların başvuruları Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı kariyer kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden onaylanmıştır.

Başvuruları onaylanan ve 2021 yılı sözleşmeli yurt yönetim personeli alımı sözlü sınavına katılmaya hak kazanan adayların sınav tarihi, yeri ve saatine ilişkin duyuru daha sonra Bakanlığımız internet sitesi ve Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı kariyer kapısı üzerinden Sınavlarım/Mülakatlarım başlığı altında ilan edilecektir.

Başvuru Sonuç Sorgulama nasıl Yapılır?

1. ADIM: Öncelikle https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresine e-Devlet şifreniz ile giriş yapınız.

2. ADIM: ilgili ekranda yer alan " Sınavlarım/Mülakatlarım" adlı sekmeye gelerek sonuçlarınıza ulaşabilirsiniz. İlgili görsel şöyledir;

1956 Aday Sözlü Sınava Girecek!

GSB Yurt Yönetim Personeli alımı için yapılacak KPSS sıralaması ile kadro sayısının 3 katı kadar aday belirlenecek. Bu yönde Ankara'da yapılacak sözlü sınava değerlendirme sonucuna göre 1956 Aday katılacaktır.

KPSS Taban ve Tavan Puanlar Belli Oldu!

Yurt Yönetim personeli alımı başvuruları KPSS Puanı ile gerçekleştirildi. En az 60 puan ile başvuru alınmıştı. Gençlik ve Spor Bakanlığından gelen duyuruya göre,

  • En Düşük KPSS Puanı - 60,13799 oldu.
  • En Yüksek KPSS Puanı - 91,38884 oldu.

Sözlü Sınav Konuları Nedir?

- Görevin gerektirdiği mesleki alan bilgisi (Genel mevzuat ile Bakanlığımız mevzuatı vb.) (50 puan),

- Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü (10 puan),

- Liyakati, temsil kabiliyeti, tutum ve davranışlarının göreve uygunluğu (10 puan),

- Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı (10 puan),

- Genel kültürü ve genel yeteneği (10 puan),

- Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı (10 puan),

konularından 100 puan üzerinden değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Sözlü sınavda başarılı olabilmek için en az 70 puan almış olmak gereklidir.