Ziraat Bankasının Ödeyeceği Borçlara Uygulanacak Faiz Miktarı Belli Oldu! İşte Açıklama

Ziraat Bankasının yeni çözüm hareketlerinden birisi olan ve kredi kartı borcu bulunan vatandaşların borçlarının ödenmesi durumunda uygulanacak faiz oranları netlik kazandı. İşte banka tarafından yapılan o açıklamanın detayları...

Ziraat Bankasının Ödeyeceği Borçlara Uygulanacak Faiz Miktarı Belli Oldu! İşte Açıklama

Gün içerisinde yaptığımız haberlerde vatandaşların kredi kartı borçlarının Ziraat Bankası tarafından ödeneceğine, bu borçlara bir yapılandırma süreci başlatarak, vatandaşların gelir düzeyleri üzerinden ödemelerin alınacağına yer vermiştik. İlgili haberimizde müjdeyi veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan' ın açıklamalarını sizlere ulaştırmıştık. Bu konu hakkindaki süreci takip ederek, gündeme yansıyan bu önemli ve milyonlarca vatandaşı ilgilendiren düzenlemenin detaylarına ulaştık. Ziraat Bankası tarafından konuya yönelik olarak yapılan açıklamada, borçların ödenmesi konusundaki düzenlemeden yararlananlara uygulanacak faizlere yer verildi. Yapılan açıklamada 60 aya kadar borçların yapılandırma sürecine dahil edilebileceği ifade edildi.

Ziraat Bankası yaptığı açıklamada  " Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile bireysel müşterilerimize Bankamızdaki ve diğer bankalardaki kredi kartı borçlarını gelirlerine uygun ödeme planı altında, uygun koşullarda birleştirme imkanı sunulmaktadır. Söz konusu ürün ile gerek Ziraat Bankası müşterilerinin, gerekse diğer banka müşterilerinin borçluluk düzeylerinin dengelenmesi, finansal yapılarının daha sağlıklı ve yönetilebilir hale getirilmesi amaçlanmaktadır. Birleştiren İhtiyaç Kredisi, kredi kartlarına uygulanan aylık faiz oranlarından çok daha uygun şartlar ile 24 aya kadar aylık yüzde 1,10 ve 60 aya kadar aylık yüzde 1,20 faiz oranlarıyla müşterilerimize sunulmaktadır. 31 Aralık 2018 tarihi itibariyle nakit avans kullanılması veya kredi kartı harcaması nedeniyle kart borcu ödeme güçlüğü yaşayan veya gecikmede olan vatandaşlarımızın üzerindeki anapara ve faiz yükü Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile azaltılarak uygun vade seçenekleri ile kredi kartı borçları ödenebilir hale getirilecektir. " şeklinde bilgilendirmelere yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 11:28
YORUM EKLE