Yerli Otomobil İçin Önemli Açıklama

Yerli otomobille ilgili önemli bir imza atıldı. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, çok hayırlı bir imza attıklarını söyledi. Basına bu konuda daha sonra açıklama yapacaklarını söyleyen Bakan Işık, imzaların hayırlı olmasını diledi. İşte ayrıntılar…

Yerli Otomobil İçin Önemli Açıklama

Yerli Otomobil İçin Önemli Açıklama

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Yalova Ticaret ve Sanayi Odasının (YTSO) Altınova ilçesindeki otelde düzenlediği yemeğe katıldı. Burada bir açıklama yapan Bakan Işık, ilk defa Türkiye’nin yerli otomobil üreteceğine dikkat çekti. Bakan Işık aynı zamanda 2020'den önce yerli otomobil markasının yollarda olacağını söyledi. Işık, dün yerli otomobille ilgili olarak çok hayırlı bir imza attıklarını dile getirdi. Bakan Fikri Işık bunun nasıl yapılazağı konusunda basına daha sonra bilgi vereceklerini de sözlerine ekledi.

Bakan Fikri Işık CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı projeyi de eleştirerek şunları söyledi;

Sayın Kılıçdaroğlu son dönemlerde desteksiz atıyor diyen Bakan Fikri Işık, kimse de Kılıçdaroğlu’na çıkıp da sen ne yapıyorsun demiyor dedi. Kılıçdaroğlu’nun 1950'lerde kalmış bir mantıkla 'Anadolu'nun ortasında şehir kuracağım' dediğini belirten Bakan Fikri Işık, artık dünyanın kümelenmeye gittiğini ve üretim bölgelerinin de bu kümelenme mantığı ile büyüdüğünü söyledi. Bu çağda artık ben şehir kuracağım demenin akılla mantıkla alakası olmadığını söyleyen Bakan Işık, bunun eski dünya projesi olduğunu söyledi. Kimseden bu sözlere çıt çıkmamasını da eleştiren Bakan Fikri Işık, Kılıçdaroğlu’na seslenerek, Ak Parti'nin büyük üretim bölgeleri projesine destek ver dedi. CHP İlçe Başkanı'nın Filyos Projesi'ni mahkemede iptal ettirmeye kalkıştığına da dikkat çeken Bakan Işık, hükümetin üretimle ilgili projelerinin mahkemeye götürüldüğünü sözlerine ekledi.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE