Türkiye Rus Turistler için Son Hamlesini Yaptı

Muhammer Türker ruble krizinin Türkiye'deki turizme yansımaması için alınması öngörülen tedbirler arasında Rusların Türkiye'ye pasaport yerine kimlikle girişine imkan sağlayacak çalışmanın da yer aldığını belirterek bunun için Rusya'ya bir heyet gittiğini ve görüşmelerin olumlu sonuçlanması halinde beklenenden daha fazla turist gelebileceğini açıkladı. İşte ayrıntılar…

Türkiye Rus Turistler için Son Hamlesini Yaptı

Türkiye Rus Turistler için Son Hamlesini Yaptı

Antalya Valisi Türker yaptığı açıklamada rublede henüz istikrarın olmaması iniş çıkışın devam etmesi nedeniyle çok fazla erken rezervasyon yapılmadığını belirtti. Yapılan rezervasyonların gecikmesinin rubledeki istikrarsızlığın yanı sıra seyahat acentelerinin otel fiyatlarının düşmesini beklemelerinden de kaynaklandığını dile getiren Türker farklı ülkelerden turist gelen otellerin bu durumdan çok fazla etkilenmediğini ancak ağırlıklı Ruslarla çalışan otellerin sıkıntı yaşadığını açıkladı. Fiyat düşürmemeleri için otellere çağrıda bulunan Türker fiyat düşüşünün sektörün tamamını etkileyeceğinin altını çizdi. Yaşanan ruble krizine karşı tedbir arayışlarıyla ilgili de bilgi veren Türker ruble krizinin Türkiye'deki turizme yansımaması için bir dizi tedbir yapıldı. En çok da Rusların Türkiye'ye pasaport yerine kimlikle girişine imkan sağlayacak çalışma önemli bir teşvik olacak diye belirtti.

Bu konuda Dışişleri Bakanlığının önemli adımlar attığını anımsatan Türker konuşmasına şu şekilde devam etti rusların kimlikle Türkiye'ye giriş yapabilmesine imkan sağlayacak çalışma için bir heyet Rusya'ya yola çıktı. Yapılan çalışma olumlu sonuçlanırsa beklediğimizden daha fazla Rus turistin buraya gelme ihtimali bulunabilir. Yaptığımız bu çalışmadan umutluyuz karamsar olmak için hiç bir sebebimiz bulunmuyor. Bu sene antalya olarak yılı kayıpla kapatacağımızı sanmıyorum. Muhammer Türker ayrıca Rusların Avrupa'ya gitme eğiliminin azaldığını Türkiye'ye yöneldiklerini belirtti. Geçen sene Atalya'nın 12.5 milyon yabancı turist ağırladığını hatırlatan Türker bu yıl Avrupalı ve İranlı turist sayısında artış görüldüğünü açıkladı. Bu sene turizm sezonu için karanlık bir tablo çizmenin gereksiz olduğunu vurgulayan Türker çok dramatik bir düşüş olacağını sanmıyorum. Bazı ülkeler ve kültürler açısından turizm olmazsa olmaz durumda. Bu konuda Rusların da turistik seyahate çıkmadan yapamayan bir toplum yapısında.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE