Türk İş: Açlık Sınırı ile Asgari Ücret Yarışıyor

TÜRK-İŞ tarafından yapılan nisan ayı araştırması sonrasında açlık ve yoksulluk sınırı konusunda bilgilendirmelerde bulunuldu. Açlık sınırı bir ayda 93 TL yükseldi ve 2 bin 107 TL oldu, yoksulluk sınırı ise 6 bin 863 TL olarak bildirildi.

Türk İş: Açlık Sınırı ile Asgari Ücret Yarışıyor

TÜRK-İŞ tarafından Nisan ayını kapsayan bir araştırma yapıldı. Yapılan araştırmada açlık ve yoksulluk sınırı gibi veriler belirlendi. Yapılan araştırma neticesinde elde edilen verilere göre açlık sınırı bir ay içerisinde 93 TL arttı ve 2 bin 107 TL oldu. Yoksulluk sınırı ise 6 bin 863 TL olarak beyan edildi.

Açlık ve yoksulluk sınırları geçtiğimiz ay içerisinde sırasıyla 2 bin 14 TL ve 6 bin 560 TL olarak bildirilmişti. TÜRK-İŞ tarafından yapılan açıklamaya göre mutfak enflasyonu aylık % 4.61 oldu. Özellikle ekmek, et ve beyaz et için yapılan son zamların ardından mutfak harcamalarında ciddi bir artış gözlendi.

Açlık Sınırı Nedir?

Açlık sınırı sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilme için aylık sadece yemek için yapılması gereken harcamayı ifade etmektedir. Yani 2 bin 107 TL'nin sadece yemeğe harcanması halinde yeterli, dengeli ve sağlıklı beslenilebilir denilmektedir. 

Yoksulluk sınırı ise gıdaya ek olarak giyim, kira, elektrik, su, ulaşım vb. temel harcamaların da dahil edilmesiyle yapılması gereken harcamaların yapılabilmesi adına kazanılması gereken tutarı ifade etmektedir. 

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2019, 07:18

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
vecihi saygın
vecihi saygın - 1 yıl Önce

aynen nolacak sonumuz böyle