Taşerona Tediye Ödemesine Sayılı Günler! Hangi Zamlar Yapılacak?

200 binden fazla taşeron işçiyi ilgilendiren Tediye ödemesine sayılı günler kaldı. Taşeron işçilerin ilave tediye miktarları ve detaylar için haberimizi inceleyiniz.

Taşerona Tediye Ödemesine Sayılı Günler! Hangi Zamlar Yapılacak?

200 binden fazla kamu işçisini ilgilendiren yerel mahkeme kararı sonrası işçilere tediye ödemesi yapılması planlanmış ve ödenecek olan tutarlar da merak edilmektedir. Aralık ayı içerisinde yapılacak olan ödemelere ilişkin ilave tediyelerin maaşlara göre en az ve en yüksek tutarları haberimizin devamında yer almaktadır.

İlave Tediye Tutarları Ne Kadar?

200 binden fazla kamu işçisini ilgilendiren ödeme tutarları işçilerin aldıkları maaşa göre belirlenmektedir. Buna göre asgari ücretle çalışan bir taşerona 792 TL ödenirken daha yüksek maaş alan işçiye ise daha fazla ödeme yapılacaktır.

4 taksit olarak ödenen olan ilave tediyelerin ilk iki ödemesi ocak ve mayıs ayında yapılmıştı. Üçüncü ödeme ise yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde ödenecek olup son taksit ise işçilere aralık ayında ödenecek. Yapılacak olan ödemelerde en düşük ödeme asgari ücret alan taşeron işçisine ödenecek olup bu tutar 792 TL olarak belirlenmiştir.

Ne Kadar Zam Yapılacak?

Aynı yerel mahkeme kararı ile asgari ücretin fazlası şeklinde çalışan işçilerin ücreti yeni asgari ücret düzeyine çıkarılacak olup hizmet alım ihaleleri ve bireysel iş sözleşmesinde belirlenen yüzde fazlası örneğin, işçi 10 fazlası ile çalışıyor ise 1 Ocak 2020 tarihinde uygulanacak günlük 85,28 brüt asgari ücretin %10 fazlası olan günlük 93,80 TL üzerinde %4 oranında zam yapılarak günlük 97,55 TL brüt olarak ücret olarak belirlenecek.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adalet
Adalet - 10 ay Önce

Eşit maaş olsun yetmiyor yetmiyor yetmiyor yetmiyor

fatih
fatih - 10 ay Önce

yeter yeter ha zam ha tediye diye diye bıktırdınız. yalaaann

Çınar
Çınar - 10 ay Önce

Ekim ayindada 5 günlük ikramiye dediniz yalan cıkdı işiniz gücünüz yalan

Çatalcalı ufuk
Çatalcalı ufuk - 10 ay Önce

Kuyuya taş hattiyorsunuz bulun bakalim neyin kavgasını yaşıyor sunuz