Taşerona Ek Ödeme Meclise Geldi!

Korona nedeni ile sağlık kurumlarında çalışan taşeron işçilerin de ek ödeme alması gerektiği Meclis gündemine geldi. Ek ödeme ile ilgili detaylar haberimzidedir.

Taşerona Ek Ödeme Meclise Geldi!

Geçtiğimiz aylarda Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile sağlık personellerine ek ödeme yapılacağı açıklanmış fakat bu ek ödemeden ise hastane ve sağlık kurumlarında çalışan yardımcı hizmetler personeli ve taşeronların yararlanamayacağı açıklanmıştı. Konu ilgili olarak birçok taşeron işçisi kendilerinin de bu süreçte zorluk yaşadığını ve bu ödemeden yararlanmaları gerektiğini açıklamıştı. İşçilerin bu çağrısı ise yanıtsız kalmadı. Bu noktada virüsün tespit edilmesine radyoloji teknikeri ve diğer teknisyenlerine sağlık çalışanlarına verilen ek ödemeden yararlanmaları amacı ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi ilgili konuyu soru önergesi ile TBMM’ye taşıdı.

Konuya İlişkin Soru Önergesi Verildi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi tarafından meclise Fahrettin Koca’nın yanıtlaması için bir soru önergesi vermiş olmakla birlikte bu önergede ise “Kamuda taşeron firma çalışanı olup Covid-19 ile mücadelede görev yapan görüntüleme teknisyenleri ve teknikerlerine ikramiye verilmesi düşünülmekte midir? Bakanlığınıza bağlı sağlık kuruluşlarında hizmet alımı şeklinde yürütülen görüntüleme hizmetlerinin kamulaştırılması ve burada çalışan sağlık personelinin kamuda kadrolu olarak istihdam edilmesi ile ilgili bir çalışmanız ve mıdır” ifadelerine yer verildi.

Diğer Sağlık Personeli de Yararlanmalı

İlgezdi açıklamasında özellikle virüsün tespit edilmesi amacı ile birçok meslek grubunun cana başla çalıştığını ifade etti. Ayrıca İlgezdi; “Cihazların özelleştirilmesi ile taşeronlaştırılan radyoloji teknisyenleri ve teknikerleri, ek ödemelerden yararlanamıyor. Oysa bu süreçte onların katkısı çok büyük. Pandemi nedeniyle akciğer grafiği ve tomografisine olan talep yaklaşık üç katı arttı. Radyoloji teknisyenleri ile teknikerlerinin radyasyon ve salgın riski artmıştır. Bu şartlar altında diğer sağlık çalışanlarına sağlanan haklar, bu personel için de sağlanmalıdır” ifadeleri ile de ilgili ödemeden tüm sağlık personellerinin yararlanması gerektiğine dikkat çekti. 

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2020, 16:19

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut 47
Mahmut 47 - 3 ay Önce

Typ kadro istiyoruz

Özen gulmez
Özen gulmez - 3 ay Önce

Sayın çalışma bakanım bu kadroya gecen iscilere daha ne zaman zam vermeyi düşünüyorsunuz muhalefet partisi chp belediye çalışanlarına zam yaptı bizde bir zam yok gerçek ten sağ partili olarak üzülüyorum insaAllah zam verirseniz bankalara olan borçtan kurtuluruz