Tapu Dairelerinde Risksiz Dönem Başlıyor

Tapu dairelerinde bir dönem sona eriyor. Devrim gibi bir uygulama ile yeni dönemin kapıları açılıyor. Hem alıcılar hem de satıcılar yeni uygulama ile birlikte artık sıfır risk üstlenerek tapu devir işlemlerini yapabilecek. İşte ayrıntılar…

Tapu Dairelerinde Risksiz Dönem Başlıyor

Tapu Dairelerinde Risksiz Dönem Başlıyor

Takas bank ve Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi arasında imzalanan bir anlaşma ile devrim gibi bir uygulamaya imza atıldı. Bundan sonra ne alıcı ne de satıcı mağdur olmayacak. Yeni uygulama ile artık tapu devir işlemleri yerini tapu takas işlemlerine bırakacak. Bu uygulama ile artık yeni bir tapu alacak olan kişi bu tapuyu takas sistemi üzerinden alacaklar ve ödemeyi de yine bu takas sistemi üzerinden yapacaklar. Tapu da işi olanlardan ise sistem üzerinden yapacakları tapu takası başına sadece 70 lira ücret alınacak.

Konu ile ilgili açıklama Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce tarafından yapıldı. Bakanın duyurduğu bu uygulama ile bundan sonra tapu dairelerinde yaşanan dolandırıcılık gibi işlemlere karşı hem tapu alanlara hem de tapusunu devredecek olan kişilere koruma sağlarken aynı zamanda sistem üzerinden daha sonra vergi ödemelerinin takip edilmesi de daha kolay olacak.  

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE