Şubat’ta Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı 19 Milyonu Aştı

Ocak ayı sonunda Türkiye İstatistik Kurumu'nun verilerine göre trafiğe kayıtlı vasıta sayısı 18 milyon 956 bin olarak açıklanmıştı. Bu rakam Şubat ayında 19 milyon 16 bin olarak açıklandı. İşte ayrıntılar…

Şubat’ta Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı 19 Milyonu Aştı

Şubat’ta Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı 19 Milyonu Aştı

Trafiğe çıkan taşıtlardan yüzde 52,5’i otomobil, şöhreti kamyoneti yüzde 16,3, motosiklet yüzde 14,9, motor yüzde 8,6, kamyon 4,1, şöhreti minibüs yüzde 2,3, otobüs yüzde 1,1, hususi amaçlı taşıtlar yüzde 0,2, olarak kaydedildi. Trafiğe kaydı yapılan yekün araç sayısı Şubat ayında 67 bin 645 oldu. Bu rakamın içerisinde yüzde 56 ile araba ilk sırayı aldı. Yüzde 17,2 ile otomobili kamyonet takip ederken, motosiklet yüzde 10,8 ile üçüncü sırada yer aldı. Geçen yılın aynı ayına oranla Şubat ayında trafiğe kaydı yapılan taşıt sayısında yüzde 29,5 artış gözlendi. Otomobil bu artışta yüzde 34,4 pay sahibi olurken, minibüs yüzde 68,2’lik paya sahip oldu. Motosiklet kayıtlarında ise yüzde 14 azalma gözlendi.

 

9 milyon 981 bin 45 araç Şubat ayı sonu itibari ile 41.1'i LPG olarak kaydedildi. Bu rakamın yüzde 29,7’si dizel araç olurken, yüzde 28.7'si benzin yakıtlı olarak kaydedildi. Yılın ilk iki ayında geçen yıla oranla kayıt yaptıran araç sayısında büyük artış gözlendi. Bu artışla birlikte trafiğe kayıtlı araç sayısı 19 Milyonu Aştı. Kayıtlarda da en çok araç kaydettiren il Tekirdağ olarak geçti.  

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE