Sağlık Bakanlığı 79 Bin Memur Alımı Ne Zaman Yapılacak? İşte Merak Edilenler

Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılacak proje dahilinde alımı planlanan 79 bin memur için süreç ne zaman başlayacak? İşte merak edilen soruların yanıtları...

Sağlık Bakanlığı 79 Bin Memur Alımı Ne Zaman Yapılacak? İşte Merak Edilenler

Kamu kurum ve kuruluşlarına memur alımları hız kesmeden devam ediyor. Kamuya memur alımları noktasında önemli düzenlemeler ve güncellemeler yapılıyor, kadro ihdasları sağlanıyor. Yürütülen projeler dahilinde personel ihtiyaçları, yardımcı personel alımları gibi konular gündeme gelebiliyor. Bu bağlamda da son günlerde kamuoyuna duyurulan önemli bir proje bulunuyor. Sağlık Bakanlığı ve MEB ortaklığında başlatılacak projede, her okula 1 sağlık personeli alımı yapılacağı ve projenin hayata geçirilecek ciddi oranlarda istihdam sağlanacağı duyurulmuştu. Bu proje dahilinde hem okullardaki sağlık personeli ihtiyacının karşılanmış olması, hem de atama ve kadro bekleyen sağlık personellerinin talepleri yerine getirilmiş olacaktı. Sağlık Bakanlığı ve MEB ortaklığında yürütülen bu projenin, 60 bin okul için olduğu ve 60 bin sağlık personelinin alımı yapılacağı konusu gündeme gelmişti. Sağlık Bakanlığı ve MEB ortaklığındaki projede toplamda 60 bin kişilik memur alım ilanı yayımlanabilir. Elbette ki personel fazlalığı bulunan noktalardan yer değiştirmeler de yapılabilir. Sürece dair tüm noktalar tam anlamıyla netleşmiş değil. Bu personel alımları merakla beklenirken, diğer bir noktada Sağlık Bakanlığı' nın hastanelere olan personel ihtiyaçları ve yapılan açıklamalarda gündeme yansıyan alım haberlerdir.

SAĞLIK BAKANLIĞI TOPLAMDA 79 BİN ALIM

Kamuya yapılması planan ve müjdelenen alımlarda toplamda 79 bin Sağlık Bakanlığı personel alımı gündeme yansımıştı. Bu alımlar süreçleriyle alakalı adayların çok sayıda beklentisi ve talepleri mevcut. Sitemiz isinolsa.com üzerinden bu talepleri duyurmaya, memur alım ilanı bekleyenlere yönelik bilgilendirmeleri sağlamaya çalışıyoruz. Sağlık Bakanlığı memur alım ilanları da yayımlanma sürecine girdiğinde yine sitemiz ve mobil uygulamalarımız üzerinden sizlere duyurmaya çalışacağız.

Mobil uygulamalar için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 13:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tıbbi sekreter
Tıbbi sekreter - 2 yıl Önce

Sağlık alanında alım yapıcaz diyosunuz gidip gidip hemşire alıyorsunuz yazık yahu sağlıkçılar sadece hemşirelerden oluşmuyor bu zamana kadar 10 binlerce hemşire alındı zaten birazda bizleri görün 100 binlerce mezun atama bekliyor. İşsizlik sadece hemşire almakla çözüme kavuşmaz ki zaten en çok alım yapılan bölüm hemşirelere ait onların artık kadroya ihtiyacı yok bizi de görün yeter millet olarak işsizliğin dibine vurduk.!

Cansu
Cansu - 2 yıl Önce

Sayın bakan lütfen ortaöğretim hemşirelerine adaletli kadro verin artık hakkımız olan kadroları ne zaman alacağız geleceğimizi düşünmekten hayatımızı yola sokamıyoruz artık

Att
Att - 2 yıl Önce

Ortaogretim att olarak paramediklerle adil atama bekliyoruz ortaogretim att kadrolari artsin

Tıbbi tekniker
Tıbbi tekniker - 2 yıl Önce

Lütfen Sağlıkçı alımları sadece hemşirelerden oluşmasın. Bizlerde sağlık okuduk ve işsiz kaldık. Bizide görün artık tüm sağlık branşlarında olsun alımlar LÜTFEN! !!!!!!

Büşra
Büşra - 2 yıl Önce

Üniversite hemşire ve lise hrmliresi alımlarında adaletli olunmasını istiyoruz bu kadar fark olmamalı ortaöğretim hemşire alımı arttırılmalı.

gizem
gizem - 2 yıl Önce

eczane hizmetleri atama bekliyor.bizim yerimize artık başka bölümlerden çalıştırılmasın yapılan alım o kadar az ki . 2011 yılından bu yana sadece 200 kişinin anca ataması yapılmıştır. bizim sesimizi de duyun artık.

Ameliyathane teknikeri
Ameliyathane teknikeri - 2 yıl Önce

Sayın yetkililer ameliyathane teknikeri de atama bekliyor.En az bin kişilik kontenjan ayırabilir misiniz lütfen

Anestezist
Anestezist - 2 yıl Önce

Bu alımda anestezileri de görmeyi düşünüyormusunuz hani ne bilim bi 3 5 bin alın da en azından bizde adaleti hatırlaYalm.