Petrol fiyatları 15 Dolara Düşüyor mu?

Petrol fiyatları düşüyor mu? Varil başına ne kadar indirim olacak? Petrol fiyatlar ne zaman düşecek? İşte ayrıntılar…

Petrol fiyatları 15 Dolara Düşüyor mu?

Petrol fiyatları 15 Dolara Düşüyor mu?

Uluslararası Enerji Ajansı’ndan gelen bilgilere göre, petrol fiyatları varil başına 15 dolar düşebilir. Petrol fiyatlarının düşmesi ise İran'la sağlanacak nihai nükleer anlaşmaya bağlı. Şu anda petrol fiyatları ABD Ham petrolü 51 dolar ve Brent petrol ise 56 dolar civarında dolaşıyor.

 

Uluslararası Enerji Ajans petrol fiyatlarının 35 dolara kadar düşebileceğini iddia ediyor. Tabii ki bu iddianın gerçekleşebilmesi için bazı şartların da yerine gelmesi gerekiyor. Konu ile ilgili Uluslararası Enerji Ajansı tarafından verilen raporda İran’la sağlanacak bir anlaşmanın bu konuda çok önemli bir adım olacağı vurgulanıyor. Eğer nihai bir anlaşma sağlanabilirse petrol arzı ve talebinde çok ciddi değişiklikler yaşanabilir. Fakat İran’a uygulanan yaptırımların kaldırılması konusunda henüz belirlenmiş bir zaman yok. Geçtiğimiz günlerde Citi Grup’da aynı öngörüyü dile getirmiş ve petrol fiyatlarının 15-20 dolar arasında düşüş gösterebileceğini söylemişti. Eğer bu öngörülerden olumlu sonuç çıkarsa petrol fiyatları 35 dolara kadar düşebilecek.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE