Memurlara İkramiye Müjdesi

2,8 milyon memur için güzel haber Bi-Sen’den geldi. Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) kuumuna başvuran Enerji Bir-Sen, memur emeklilerinin ikramiyelerinin yeniden hesaplanmasını istedi. İşte ayrıntılar…

Memurlara İkramiye Müjdesi

Memurlara İkramiye Müjdesi

Enerji Bir-Sen SGK'ya başvuruda bulunacak olan memurların emeki ikramiyesi kesaplanmasında, çalışan anlar ve günler dikkate alınması gerektiğini talep etti.

Memurların Emekli ikramiyesi hesaplamasında çalışılan yılların dikkate alındığı, ay ve günleri hesaplamaya dahl ediileceğini söyleyen Enerji Bir-Sen Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Ayrıca İşçilerin kıdem tazminatlarında aylar ve günler hesaplanacığını belirtti. Hacı Bayram Tonbul, bu durumun memur ile işçi arasında adaletsizliğe yol açacağını savundu. Memurların önemli bi sorun olarak gördükerli bu durum, basit düzenlemeler le çözüleceğini belirtti.

Memurların 11 Ay 20 günlük ikramiyesi verilmyor. 28 yıl 11 ay 20 günlük hizmet veren bir memurun ekemkli ikramiyesi 28 yıl olarak hesaplanıyor. Eğer bu durum çözülebilmesi için Sosyal Güvenlik Kurumuna başvuruda bulunduk Eğer bu durum çözülmezse yargıya gideceğiz diye de belirtmeyi unutmadı.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE