MEB Ücretsiz Dizüstü Bilgisayar! Askıda Tablet ve Ücretsiz İnternet Nasıl Alınır?

Ücretsiz bilgisayar, internet ve askıda tablet uygulamaları devam ederken, ihtiyaç sahibi öğrenciler hediye internetten nasıl faydalanabileceğim sorusunu sormaktadır. Köylere internet desteği başlayan Ankara Büyükşehir Belediyesinden kampanya kapsamında adımlar atıldı. İşte son gelişmeler.

MEB Ücretsiz Dizüstü Bilgisayar! Askıda Tablet ve Ücretsiz İnternet Nasıl Alınır?

Belediye ücretsiz internet MEB ücretsiz tablet ve askıda laptop başvurusu nasıl yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı uzaktan eğitim başlamasının ardından öğrencilerin ihtiyacı artan eğitim materyallerinden bir tanesi dizüstü bilgisayar masaüstü bilgisayar ve laptop olmakta. Eba TV bağlantılarını gerçekleştirmek için ise internet bağlantısına olan ihtiyaç artmaktadır. Belediyeler askıda tablet uygulaması yaparak ihtiyaç sahiplerine eğitim desteği sunmaktadır. TV8 ekranlarında yayınlanan Acun Ilıcalı dizüstü bilgisayar kampanyası başlatarak, rekor düzeyde bağış topladı. İhtiyaç sahibi öğrencilere nasıl dağıtım yapılacak. Acun Ilıcalı laptop dizüstü bilgisayar kampanyasından yaralanmak için Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği  öğrencilere dağıtım gerçekleştirilecektir.

ÜCRETSİZ İNTERNET VE BİLGİSAYAR KAMPANYALARI;

Askıda tablet uygulamasında ise Belediye sınırları içerisinde ikametgah şartı aranmaktadır. Bağışçılar hibe ettikleri bilgisayarlar belediyenin organizasyonu içerisinde komisyona başvuru yapanlar, daha önceden belirlenen düşük eğitim düzeyindeki vatandaşlara, bu dağıtımları gerçekleştireceklerdir. Ankara Büyükşehir Belediyesi başkanlığından bir proje daha başlatıldı. Belediye Başkanı Mansur Yavaş Ankara sınırları içerisinde bulunan mahalle ve köylerde internet bağlantısı için Türksat ile işbirliği yaptığını açıkladı. Geçtiğimiz günlerde internet bağlantıları köylerde yapılmaya başlandı. Ayrıca Ulaştırma ve altyapı Bakanlığı Adil karaismailoğlu yaptığı açıklamada öğrencilerin ücretsiz internet desteğini her zaman vermeye devam edeceklerini açıkladı. 3 GSM operatörü Turkcell Telsim ve Türk Telekom tarafından hatlara tanımlanan internet hediyelerini vatandaşlar herhangi bir başvuru yapma gereksinimi duymadan eba'da kullanabilecekler.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2020, 21:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hamza
Hamza - 2 yıl Önce

Tablet bilgisayar başvurusu yaptım inşAllah gelir çok ihtiyacım var

Nazli
Nazli @Hamza - 2 yıl Önce

hangi başvuru formu doldurdunuz