Maliye Bakanı Memurlara Bayram İkramiyesi Verilmesi Hakkında Açıklama Yaptı!

Maliye Bakanı Naci Ağbal kamuoyuna memurlara bayram ikramiyesinin verilmesi hakkında açıklama yaptı. Emeklilere verildiği gibi memurlara da ikramiye verilecek mi?

Maliye Bakanı Memurlara Bayram İkramiyesi Verilmesi Hakkında Açıklama Yaptı!

Ülkemizde bilindiği üzere emeklilerin refah seviyesini artırabilmek için altı aylık süreçte olabilecek en yüksek düzeyde zam yapılmakta ve bayramlarda ikramiye ücretleri verilmektedir. Geçtiğimiz günlerde Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan müjdeli açıklama da emeklilere Ramazan Bayramında bin (1.000 TL) ve Kurban Bayramı öncesi bin (1.000 TL) olmak üzere toplam 2 bin liralık ikramiyenin verileceği müjdelendi.

Bu konunun gündeme gelmesinden sonra memurlara da bayram ikramiyesinin verilip verilmeyeceği konuşuluyordu sonunda Maliye Bakanı Naci Ağbal konu hakkında açıklama yaptı. Peki memurlara ikramiye ücreti verilecek mi, memurlara bayram ikramiyesi verilecekse ne kadarlık ücret verilecek?

İMKANLARI İNCELİYORUZ!

Kamu kurumlarında istihdam etmekte olan memurlara bayram ikramiyesinin verilmesi yönünde taleplerin alındığını ifade eden Maliye Bakanı Naci Ağbal incelemelerin başlatıldığı ve imkanların incelendiğini belirtti. Buna göre kamuda 3,5 milyon kamu görevlisi olduğu bilinmektedir.

Kamu kurumlarında istihdam etmekte olan 3,5 milyon kamu görevlisine ikramiye ücretinin verilip verilmeyeceği hakkında çalışma yapılıyor eğer Maliye Bakanlığı imkanları uygun bulursa bayram öncesi bir ya da iki kere olmak üzere memurlara ikramiye ücreti vermesi beklenmektedir. Yine konu hakkında imkanların incelendikten sonra kamuoyuna yeni bir duyuru yapılması beklenmektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 2 yıl Önce

Emekliye var işçiye var memura yok. Benimle birlikte masabaşında oturup hiçbir iş yapmayan işçi yılda 6 kez ikramiye alıyor adalet istiyoruz.

Mustafa
Mustafa - 2 yıl Önce

Ben memura da ikramiye verilmesini istiyoruz amma tabi ilk önce polislere iyileştirme yapılmasını isteriz...

memur
memur - 2 yıl Önce

Eski işçiler yüksek maaşın yanında yılda altı ikramiye alıyorlar çoğu işe dahi gelmiyor peki memura neden vermiyorsunuz

Yasemin
Yasemin - 2 yıl Önce

Ben inanıyorum ki devletimiz memurunu da düşünür ve elinden geleni yapar.Allah devletimizede milletimize de zeval vermesin.

harun
harun - 2 yıl Önce

Kamuda çalışan memurlarız. Bizlerde bayram için ikramiye bekliyoruz

Yasemin
Yasemin - 2 yıl Önce

Ben inanıyorum ki devletimiz memurunu da düşünür ve elinden geleni yapar.Allah devletimiz e de milletimize de zeval vermesin

Aytaç Balkan
Aytaç Balkan - 2 yıl Önce

Işçi çalışanlarına Allah bereket versin ama ne zam nede bir başka birşey var. Yine de milletimiz sağolsun.

Darbeli matkap
Darbeli matkap - 2 yıl Önce

Devletimize yük olacaksa verilmesin