Lüks Makam Araçlarına 50 Adet Daha Ekleniyor

Lüks ve israfta sınır tanımayan İktidar 50 adet daha lüks makam aracı alıyor. Bu makam araçlarının baklım ve yakıtına yılda 3,3 milyar lira harcandığı gündemdeyken, son olarak 1 milyon 116 bin liraya Mercedes S 600 L model zırhlı otomobil alındığı açıklandı. İşte ayrıntılar..

Lüks Makam Araçlarına 50 Adet Daha Ekleniyor

Lüks Makam Araçlarına 50 Adet Daha Ekleniyor

Bu yıl vatandaşın ödediği vergilerle 20’si Başbakanlık ve 2’si Cumhurbaşkanlığı’na olmak üzere 50 yeni makam aracı daha alınacağı açıklandı. Kamuda hala Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na 2,5 milyar liralık peyzaj haberleri tartışılırken bu haber de herkesi şaşırttı. Devlet Malzeme Ofisi (DMO) kamu kuruluşlarının talebi üzerine alım yapıyor. Son olarak gündeme gelen haber ise Devlet Malzemöe Ofisi tarafından 1 milyon 116 bin 500 liraya Mercedes S 600 L model zırhlı binek aracı satın alınması oldu. 30 Mart tarihinde Mercedes-Benz Türk ile DMO arasında imzalanan sözleşme kapsamında vatandaşın vergilerinden oluşan bütçeden güvenlik önlemleriyle donatılmış 50 zırhlı otomobil daha alınacak. Alınacak olan bu otomonillerin 20’si Başbakanlık ve 2’si Cumhurbaşkanlığı’nın emnrinde kullanılacak. Alınacak araçlarla ilgili herhangi bir fiyat sınırlaması olmaması da dikkatlerden kaçmadı. Geçtiğimiz günlerde kamudaki tüm araçların alım, yakıtı, bakım ve onarım masrafları hakkında açıklama yapan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bu rakamın bir yıllık bütçe içindeki payının 3,3 milyar olduğunu açıklamıştı.

 

Bu yıl hangi kuruma ne kadar araç alınacağı sorusunun cevabı da 2015 Merkezi Yönetim Bütçesi'nde detaylı olarak veriliyor. Kamu kurum ve kuruluşlarına laınacak olan binek otomobil sayısı bu verilerde 2,122 olarak belirtiliyor. Toplam 8 bin 895 araç alınacak olan 2015 yılında bu araçların 6 bin 791'i minibüs, kamyon, ambulans ve otobüs olacak. 

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE