KYK Kredi Borçları Silinecek Mi? TBMM'de Görüşme Yapıldı Mı Sonuç Nedir?

Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK tarafından üniversite öğrencilerine karşılıklı olarak verilen kredi borçları silinecek mi, TBMM'de görüşme yapıldı mı ve olumlu sonuç çıktı mı?

KYK Kredi Borçları Silinecek Mi? TBMM'de Görüşme Yapıldı Mı Sonuç Nedir?

Ülkemizde her sene ortalama bir milyon genç üniversiteye kayıt olmakta ve bir milyona yakın gençte üniversiteden mezun olmaktadır. Yüz binlerce kişiye karşılıklı olarak Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK kredi ödemesi gerçekleştirmekte ve yine yüz binlerce gençten süresi gelenler için kredi ödemelerini almaktadır.

24 Haziran seçim öncesi Cumhuriyet Halk Partisi CHP milletvekili tarafından yapılan açıklama da KYK kredi borçlarının silinmesi isteği Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM'ye iletilmişti. Buna göre konu hakkında resmi bir duyuru yapılmadı ve seçimin sona ermesi ile şimdide Cumhuriyet Halk Partisinin Konya ili için Saadet Partisine verdiği kontenjan ile milletvekili olan Abdulkadir Karaduman tarafından konu yeniden gündeme getirildi.

KYK BORÇLARI SİLİNECEK Mİ?

Saadet Partisi milletvekili Abdulkadir Karaduman tarafından resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklama ile KYK kredi borcu ile mezun olduğunu kendisinin milletvekili olduğunu bu borcu ödeyebileceği ancak gençlerin bu borcu ödeyemeyeceği gündeme getirildi. Peki KYK borçları silinecek mi? Bilindiği üzere bu borçların silinmesi için öncelikle Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM'de görüşme yapılması gerekiyor.

KYK kredi borçlarının silinmesi için TBMM'de görüşmelerin yapılması ve onayın çıkması gerekmektedir. Şu an için KYK kredi borçlarının silinmesi hakkında resmi olarak bir görüşme yapılmadı. Eğer görüşme yapılır KYK kredi borçları silinir ise bundan sonrada tüm öğrencilere burs verilmesi gündeme gelebilir. Yeni gelişmeler olursa sizleri konu hakkında bilgilendireceğiz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Esra
Esra - 4 yıl Önce

Borcumuz silinsin lutfen isimiz yok nasil odeyecegiz sesimiz olun

YAŞA MUSTAFA KEMAL PAŞA YAŞA
YAŞA MUSTAFA KEMAL PAŞA YAŞA - 4 yıl Önce

Borçları silerler yerine zam koyarlar doğalgaz,su,elektrik,gıda ürünlerine,benzine normal çünkü burası yeni türkiye işte

Mustafa Yıldız
Mustafa Yıldız - 4 yıl Önce

ben peşin ödedim geri isterim o zaman ben enayimiyim !

Hakan
Hakan - 4 yıl Önce

Kabul edilmedi TBMM de boşuna bklmnn anlamı yok 31 tembuz a kadar faiz silinip ypilndrma var onu ypblirsniz

Münir
Münir - 4 yıl Önce

Borçlar silinsin yalnız ödeyenlerin parası geri verilsin. Ödeyen enayimi. İşsiz olan fabrikaya işçi olarak girsin. İş beğenmeyen issizim param yok demesin. Biz ne şartlarla ödedik.

Kizim
Kizim - 4 yıl Önce

Ne olur borclar silinsin durumu olmayanlar nasil odeyecek asgari ucret aliyoruz nasil odeyecez is yok