Kısa Çalışma Süresi Uzatıldı! Yeni Başvuru Alınacak mı! Resmi Gazete Kararı

Resmi Gazetede açıklanan Cumhurbaşkanlığı kararına göre Kısa Çalışma Ödeneği süresi 2 ay süre ile daha uzatıldı. Kısa çalışma başvurusu alınacak mı? Bu sorunun cevabı belli oldu.

Kısa Çalışma Süresi Uzatıldı! Yeni Başvuru Alınacak mı! Resmi Gazete Kararı

Resmi Gazete 31 Ağustos 2020 tarihli kararına göre kısa çalışma ödeneği 2 ay daha uzatıldı. Cumhurbaşkanı kararı şu şekilde açıklandı.

Yeni tip Corona virüsünün zorlayıcı sebep gerekçesiyle kısa çalışma uygulanan işyerleri için kısa çalışma süresi uzatılması hakkındaki karar yürürlüğe konmasına karar verildi. 4447 sayılı işsizlik sigortası kanunun geçici 23. Maddesi gereğince süre uzatılması uygulaması gerçekleştirdi. İlgili kanunun geçici 23. Maddesinde belirtilen çerçevede pandemi olarak ilan edilen Covıd-19'un etkileri zorlayıcı sebep nedeniyle 30 Haziran 2020 tarihine kadar kısa çalışmaya başvuru yapmış kişilerin verilen ödenekler kanunun ikinci maddesi uyarınca uzatıldığı açıklandı.

YENİ BAŞVURU ALINACAK MI?

Daha önce başvuru yapan işyerleri ve çalışanlar bu süre uzatımından yararlanacaklar. Yeni bir başvuru alınmayacak. 30 Haziran 2020 gününe kadar başvuru yapan işyerlerinde çalışan işçilere ödemeler yapılacaktır. 31 Ekim 2020 tarihine kadar aylık olarak daha önce belirtilen ıban numaralarına ödemeler yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2020, 02:26

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Seyma
Seyma - 3 hafta Önce

Nakdi ücret desteği hakkında bilgi var mı