Kısa Çalışma Ödeneği ve Ücretsiz İzin Maaşı Daha Erkan Ödenecek! Ödeme Takvimi

Ekonomik istikrar kalkanı programı kapsamında kısa çalışma ödeneği ile ücretsiz izin maaşlarının Haziran ayı ödemeleri ne zaman yapılacağı açıklandı. Ödeme takvimi ve ne kadar ödeme yapılacak haberde.

Kısa Çalışma Ödeneği ve Ücretsiz İzin Maaşı Daha Erkan Ödenecek! Ödeme Takvimi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından geçtiğimiz aylarda faaliyetlerini ara verilen işletmelere yönelik olarak kısa çalışma ödeneği ve ücretsiz izine ayrılanlara yönelik olarak Ücretsiz izin maaşı ödemeleri bu ay erken yatacak.

Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamalarda Haziran ayı maaşlarının 1 ile 5 Haziran tarihleri arasında yapılacağını ifade etti. Kısa çalışma ödeneğinden Yaklaşık 3 milyonu geçkin çalışan başvuru yaptığı ifade edildi.

Dünya genelinde pandemi olarak ilan eden Corona virüsün ekonomik etkilerine yönelik olarak açıklanan paketlerden bir tanesi de kısa çalışma ödeneği oldu. Ödemeler T.C. kimlik numarasının son hanesine göre banka hesap numaralarına yatırılacak. Sosyal kalkınma programı kapsamındaki destek ödemelerinden bir tanesi olan işsizlik ödeneği içinde ödeme planları açıklandı.

ÖDEME TAKVİMİ;

T.C. kimlik numarasının son hanesi 0 olan vatandaşlar 1 Haziran, son hanesi 2 olan çalışanlar 2 Haziran son hanesi 4 olan 3 Haziran, 6 olan 4 Haziran, 8 olanı 5 Haziran'da Hesap numaralarını ödemeleri gerçekleştirilecek. Yapılacak ödemelerin tutarı da şu şekilde;

NE KADAR KISA ÇALIŞMA ÖDENECEK?

Maaş tutarı 2622 TL olan çalışanın 1561 TL kısa çalışma maaşı alacak. 3000 TL brüt maaşı olan 1786 TL, 4000 TL maaşı olan 2 bin 382 TL, 4500 TL maaşı olan 2 bin 680 TL, 5000 maaşa 2977, 7000 TL maaşı olan bir kişiye 6168 TL, ve en üst sınır olan maaşta ise 4.380 TL kadar kısa çalışma ödemesi yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2020, 17:07
YORUM EKLE