İtfaiye Eri Maaşları Ne Kadar? İtfaiyeci Olma Şartları

Belediyeler bünyesine yapılan itfaiye eri alımlarında itfaiye eri olma şartları nelerdir? İtfaiye eri maaşları ne kadar, itfaiyeci maaşları hakkında merak edilenler haberimizde...

İtfaiye Eri Maaşları Ne Kadar? İtfaiyeci Olma Şartları

Belediyelere zabıta ve itfaiye memuru alımları yapılıyor. KPSS 2018 merkezi atama tercihleri de yaklaşırken, binlerce aday itfaiye eri kadrosu için adaylarda aranacak şartları, başvuru şekillerini, tercih süreçlerini ve itfaiye erlerinin maaşlarını merak ediyorlar. Sitemiz isinolsa.com üzerinden bize ulaşan ziyaretçilerimiz için, itfaiye eri kadrosuna başvurularda bilinmesi gerekenleri, ilanların nasıl takip edileceğini, itfaiye eri memur kadrosu için minimum puanları, başvurularda adayların  sahip olması gereken ek nitelikleri ve diğer detayları aktarmaya çalışacağız. Bu bağlamda itfaiye eri kadrosuna başvuru yapabilmek için mutlaka KPSS puanınızın en az 60 olması gerektiğini hatırlatmak isteriz. İlgili ilanlara başvurular KPSS puanı en az 60 üzerinden değerlendirilmektedir. Elbette başvurularda bu puan ihtiyacı daha önemli konuma gelmektedir. Aynı kadroya binlerce hatta yüzbinlere yakın başvurular olabildiği için, puanı en yüksek olan adayların tercihlerinden başlayarak yerleştirmeler yapılacaktır. Bu alımlara ek olarak belediyelerin de açıktan alım yöntemiyle itfaiyeci kadrosuna memur aldıkları görülmektedir. Yoğunluk bu kadar olmasa da yüksek puan ihtiyacı burada da tartışılmaz bir gerçektir. Başvuru yapacak olan adayların, puan şartından sonra taşıması gereken şartlar ve ek nitelikler vardır. Bu ek nitelikler ilanı yayımlayan kurum ya da kuruluş tarafından ilaveten duyurulacaktır, diğer genel şartlar ise kamuya memur alım sürecinde uygulanan standart gerekliliklerdir.

İtfaiye eri maaşları ne kadar, itfaiye maaşları ne kadar zam almaktadır?

Her çalışan ve memur için olduğu gibi itfaiye eri maaşlarında da artışlar ilgili düzenlemeler ve yasalarla kontrol altına alınmakta, hükümet tarafından yapılan planlamalar, enflasyonun yıl içindeki durumu ve diğer düzenlemeler dahilinde netlik kazanmaktadır. Belediyelerin ilgili itfaiye maaşları konusunda farklı çalışmaları olabilir ancak, itfaiye erlerinin minimum alacağı tutar 2500 TL - 2750 TL arasında değişiklik göstermektedir. Sağlanan ekstra mesai ücretleri ve ödüllendirmeler gibi detaylar bu tutara dahil değildir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 2 yıl Önce

Adamlar canlarını hiçe sayıp olaya müdahale edecekler alacakları ücret bumu şimdi. Bence canları bu kadar ucuz olmamalı