İŞKUR'dan 10 Bin TL'lik Yardım Başvurular Ne Zaman?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Türkiye İş Kurumu ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın birlikte geliştirdikleri ortak proje ile gençlere 10 bin TL yardım yapılıyor. Peki personel ihtiyacını karşılamak için yapılan uygulamadan kimler faydalanabilecek? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

İŞKUR'dan 10 Bin TL'lik Yardım Başvurular Ne Zaman?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Türkiye İş Kurumunun ortaklaşa yürüttüğü çalışma ile gençlere 10 bin tl lik eğitim kuponu verilecek. İŞKUR tarafından yürütülecek uygulama ile mesleki eğitim almamış ve iş bulamayan gençleri istihdama katılması sağlanacak. Gençler eğitim kuponlarını istedikleri yerde istedikleri şartta eğitim alabilmek için kullanabilecek. Peki başvurular ne zaman başlayacak?

BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, gençlere 10 bin lira kupon ücreti verileceğini belirtti. Gençler bu 10 bin tl lik kuponu istedikleri yerde istedikleri şartta eğitim alabilmek için kullanabilecek. Kurslar ortalama 8 ay sürecek ve gençler alıkları kurstan sonra iş garantili olarak özel sektör firmalarına yerleşebilecek. Söz konusu olan 10 bin tl lik kupon için çalışmalar Temmuz ayında başlayacağı iletildi. Bakan ise konu ile ilgili şu ifadelerde bulundu: Temmuz ayından itibaren istedikleri zamanda istedikleri şartlarda verilecek olan kurslarla ve bu kurslara katılım sağlayabilmeleri için verilecek olan 10 bin tl ye kadar olacak olan kuponlarla gençlerin eğitim alabilmeleri için önünü açacaklarını ifade etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 3 yıl Önce

Budamı yalan oldu

Ceyhan
Ceyhan - 3 yıl Önce

Ne zaman başvuru yapılacak