İnternet Bankacılığı Güvenliği Nasıl Artırılır? Tavsiyeler ve İpuçları

Bankaların internet bankacılığını kullanan kişiler güvenliği nasıl artırabilir, internet bankacılığı kullanmak güvenli midir? Yapılması gereken tavsiye ve ipuçlarını paylaşıyoruz.

İnternet Bankacılığı Güvenliği Nasıl Artırılır? Tavsiyeler ve İpuçları

Ülkemizde milyonlarca kişi özel ya da kamu bankaları ile çalışmaktadır. Tüm bankaları internet bankacılığı da bulunmakta olup buradan müşteriler havale, eft, alım, satım, döviz, altın, transfer, ödemeler, faturalar vb. gibi işlemlerini rahatlıkla yapabilirler. Bu gibi işlemler için internet bankacılığını kullanmanın ücreti şubeleri kullanmaktan daha uygun fiyatlıdır. Peki internet bankacılığı güvenliği nasıl artırılır? Son günlerde sıklıkla internet bankacılığı güvenliği hakkında sorunlar yaşayan adaylar ne yapmalıdır?

İnternet Bankacılığı Güvenliği Artırmak

Öncelikle internet bankacılığı kullanıyorsanız her internetin olduğu yerde sisteme giriş yapmayın, telefonunuza gelen ya da internette gördüğünüz banka reklamlarına tıklayarak sistemlere giriş yapmayın yaparken mutlaka www.bankaadi.com gibi url bölümüne dikkat edin çünkü son günlerde binlerce banka sitelerinin türevleri yaygınlaştı buralardan kullanıcıların bilgileri çalınıyor.

Mümkünse aktif olarak kullandığını bankada çok fazla para tutmayın bu paranızı açacağınız diğer banka hesabında tutun ve bu banka hesabını çok aktif olarak kullanmayın, mutlaka hesabınıza sınırlamalar getirin örneğin eft, havale, ödeme tutarlarında günlük maksimum limitler belirleyin, internet bankacılığına her girişte ve işlemde şifre almak için bankanıza talimat verin. Bu yapacağınız işlemler ile internet bankacılığınızı daha güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

YORUM EKLE